zomer bewoond. Men genoot er van de schone Walcherse buitenlucht en vermaak te zich in de tuinen waarin zich onder andere waterpartijen, een hertenkamp, een oranjerie en een theehuis bevonden. Die oranjerie is er niet meer, maar het theehuis - gebouwd in sino-japanse stijl - nog wel. In de Tweede Wereldoorlog verbleef de toenmalige eigenaresse van het huis, me vrouw Heyse, in Mexico. Haar tuinman be heerde in die jaren Overduin. Ten tijde van de inundatie van Walcheren (in het najaar van 1944) woonden er 58 mensen. Omdat het huis wat hoger lag, stonden daar namelijk alleen de kelders onder water. De heer Vies vertelde enkele bijzonder heden over het huis. In het huis loopt een waterleidingstelsel. Het regenwater dat in de betonnen regenput naast het huis wordt opgevangen, wordt naar de zolder ge pompt waar het in een vat van duizend liter wordt verzameld. Zo had men ook vroeger al een waterleiding in het huis. De kamers, zoals de muziekkamer, de bil jartkamer en de prachtige bibliotheek, zijn als echte stijlkamers ingericht met antieke meubelen. Er zijn ook twee fraaie schou wen, waarvan een in de zogenoemde empirestijl. Helaas mochten we deze ver trekken niet bezichtigen en bleef de rond gang beperkt tot de tuinkamer. De heer Vies ontvangt de HKW-leden voor het huis Overduin. (Foto Leo Hollestelle) Onder leiding van de heer J.A. Lantsheer liepen we over het terrein van Overduin. Daarna staken we de Koningin Emmaweg over en wandelden we in het Oranjebos. Dit bos is 30 hectare groot. Een deel ervan behoort bij Overduin, een ander deel bij Zeeduin. We kwamen langs het zogenoem de grand canaleen recht stuk watergang midden in het bos dat de vijvers vanuit de duinen van water voorzag. Even verderop stonden we stil op een open plek, waar we aan de ene kant het huis van Zeeduin en aan de andere kant de duinen van het

de Wete | 2005 | | pagina 53