s Feiten en mededelingen Vacature secretaris Tijdens de algemene ledenvergadering van 27 april jl. was de secretaresse, mevrouw W.L. Valckenier von Geusau- Brouwer, aftredend en na twaalf jaar statu tair niet herkiesbaar. Ondanks naarstig zoeken is het bestuur er tot nu toe niet in geslaagd een opvolg(st)er te vinden. Mevrouw Valckenier von Geusau is daar om bereid gevonden het secretariaat nog een jaar waar te nemen, hetgeen volgens de statuten mogelijk is. Binnen een grote vereniging als de onze moet het toch mogelijk zijn deze vacature uit eigen gelederen te kunnen vervullen. Het bestuur roept hierbij nogmaals met klem kandidaten op zich voor deze functie aan te melden. Deze boeiende bestuurs functie vereist een warme belangstelling voor het heem en zijn geschiedenis, ruime computerervaring (Word/Excel), een flexi bele instelling en de bereidheid dit vrijwilli gerswerk op een professionele manier uit te voeren. Gezien de huidige samenstelling van het bestuur gaat de voorkeur uit naar een jon ger persoon. Na aanmelding behoudt het bestuur zich het recht voor de mate van geschiktheid in een nadere kennismaking te beoordelen. Voor opgave en/of nadere inlichtingen kunt u contact opnemen met het secretariaat (tel. 0118-629449). Stichting Menno van Coehoorn De Stichting Menno van Coehoorn heeft de hulp ingeroepen van oudheidkundige, heemkundige en historische verenigingen en stichtingen in Nederland bij het vroeg tijdig signaleren van (plannen voor) sloop, verstoring van schootsvelden, bebouwings- plannen en dergelijke zaken, die een bedreiging inhouden voor het militair-cultu reel erfgoed. De Stichting Menno van Coehoorn werd in 1932 opgericht. Directe aanleiding was het voornemen de vesting Naarden te ontman telen; de wallen zouden in de gracht ge schoven worden en de gemetselde fortifi caties zouden, in kleine brokjes, naar de vuilnisbelt gaan. Baron Menno van Coe hoorn (1641-1704) was in zijn tijd voor heel Europa de beroemdste vestingbouwer die in de Gouden Eeuw een belangrijke rol speelde in de Tachtigjarige Oorlog. De stichting met zijn naam zet zich in voor het behoud van oude en nieuwere voormalige verdedigingswerken, zoals forten, vestin gen, bunkers, stellingen en linies. Door middel van tentoonstellingen, het kwartaalblad Saillant, excursies en derge lijke wordt aan het grote publiek voorlich ting gegeven over de militair-historische en andere waarden van voormalige verdedi gingswerken in Nederland en in het buiten land, voor zover deze laatste een Neder landse achtergrond hebben. De stichting onderhoudt relaties op inter nationaal, nationaal, provinciaal en lokaal niveau met overheidsinstanties en particu liere organisaties. Bovendien adviseert de stichting derden bij plannen en activiteiten die invloed (zouden kunnen) hebben op het behoud van voormalige vestingwerken. Regelmatig contact wordt onderhouden met lokale en regionale organisaties die soortgelijke belangen behartigen. Tijdens de Vestingen-dag komen ze bijeen bij een van de participerende Vrienden van...- stichtingen. Kortgeleden nog op het Fort eiland in het Noordzeekanaal bij IJmuiden. Studies, onderzoek en publicaties worden gestimuleerd, zoals het recentelijk ver-

de Wete | 2005 | | pagina 57