prijs was vijf cent! Je kwam binnen door een laantje, met aan de linkerzijde hokken met kanaries, kippen, duiven en konijnen. De dieren liepen meestal los rond. Als we door het gras rolden, kwamen we soms een beetje onder de stront te zitten! Een hokje met een kassa was er niet. Kees zag wel wie er binnenkwam en kwam Een groep kinderen in de speeltuin, ca. 1960. Rechts: Ria (rechts) en Annelies Koppejan op de schommel, 1960. (Foto C. Koppejan-Joosse) later afrekenen. Als hij niets te doen had, zat hij in een hokje bij de ingang. Restan ten daarvan zijn nu nog terug te vinden. Verder staan er nog een paar voormalige (kippen)hokken. Alles wat herinnert aan de speeltuin is verdwenen. De speeltuin zelf was vrij groot. Ik herinner me dat er bij de ingang rechts een hok stond waartegen een ijzeren kooi was gebouwd. Daarin woonden twee apen. Er waren ook twee ezels, zodat je op vaste tijden ezeltje kon rijden. Verder waren er schommels, een glijbaan, een kabelbaan, een oude auto en een draaimolen. In het midden, ongeveer recht voor de ingang, huisden konijnen in een holle heu vel met bovenin een gat. Ik vraag me nog steeds af of al die toestel len volgens de hedendaagse normen wel zo veilig waren. De draaimolen was slechts een groot horizontaal houten wiel, met daaraan een paar stoeltjes aan kettinkjes. Het was niet bepaald iets uit een ambach telijke constructiewerkplaats, maar waar schijnlijk door Kees zelf in elkaar geknut seld. Hetzelfde gold voor de glijbaan. Dat vond ik toen al een gevaarlijk ding! Maar ik kan me niet herinneren dat er ooit onge lukken zijn gebeurd. Aan de toren van de glijbaan, maar dan aan de andere kant, was een kabelbaantje bevestigd. Elk uur ging dat 'open' en Kees liet je dan in een kooi naar beneden zak ken, net zo lang tot iedereen één keer geweest was. Dat was een hele belevenis. Een kantine was er niet, maar Kees ver kocht wel het een en ander. Koek en snoep waren opgeborgen in een konijnen hok, dat wel altijd op slot ging! Bij de ingang was ook een toilet, een hokje met een ton onder een houten plank! Motorenhandel Thans is op het perceel aan de Veerseweg

de Wete | 2005 | | pagina 20