de motorenhandel van Adrie van de Broe- ke gevestigd. Hij houdt er veel dieren, net als destijds Kees Joziasse. Adrie heeft een stal met paarden en ook nog een privé- manege. Tijdens een van mijn bezoekjes vertelde Van den Broeke: "In 1982 vestigde ik me hier om motoren te verkopen. In dit gebouwtje was eerst een handel in buiten- gaard van Joziasse is nog grotendeels intact. En in de sloten en houtwallen broe den allerlei vogels en eenden. Mijn idee was ook een soort miniatuur oud-Walchers landschap te creëren, maar met alle op handen zijnde plannen ontbreekt me de moed daartoe." Samenvattend kan ik stellen dat de familie '"V l||$i v.- af - -T: V boordmotoren gevestigd. Later kocht ik er het terrein van de voormalige speeltuin bij, waar ik zelf nu ook allerlei dieren houd. Zelf ben ik als kind ook vaak in de speel tuin geweest. Ik herinner me nog goed dat er bij de ingang van de speeltuin een waterkraantje was. Joziasse verkocht daar voor een paar cent een beker limonade. Die was gemaakt van siroop en water en hij roerde dan even snel met z'n vingers in je beker." "Als je ziet hoeveel aanloop ik hier van kin deren heb, zou ik ook graag de speeltuin in ere willen herstellen. Er groeit en bloeit hier van alles. Zelfs de voormalige boom- Hef terrein van de voormalige speeltuin in 1993. Links het hok waar de apen huisden, rechts een bouwval, ooit gebruikt voor de op slag van stro en hooi. (Foto A. van de Broeke) Van de Broeke al een fraai privé-natuur- reservaatje heeft gemaakt. Zou dit alles echt moeten verdwijnen? A.R. Koppejan Geraadpleegde bronnen: -Familie Koppejan, Middelburg. - A. van de Broeke, Middelburg. - Nijpjes, Middelburg.

de Wete | 2005 | | pagina 21