het pand in 1996 werd een originele funde ring uitgegraven. Hierin bevonden zich inderdaad diverse moppen die aan één zijde met meerdere lagen witkalk waren bedekt. Deze stenen waren dus afkomstig uit een muur van een eerder gesloopt pand. Gezien het formaat en het type date ren deze stenen uit de vijftiende eeuw. Of JJvvfi j splitst; aan de rechterzijde was de mooie kamer voor de ambachtsheer en links de eenvoudige woning voor de tuinman. De toegangsdeuren tot deze woningen zaten aan de achterzijde van het gebouw. Over het interieur en de indeling van de woningen ten tijde van de bouw is weinig bekend. Het huis van de ambachtsheer fflXE .NT A 1>T Aiif -r :W .fclSlS.T C A P P X, 1L Op de kaart van Walcheren van de gebroeders Hattinga omstreeks 1750, is het gebied van 't Hof te Westcappel duidelijk te zien. Een tuin man was daar zeker geen luxe, gezien de grote siertuinen, moestuinen en de bossen. (Zeeuws Archief, Atlas Hattinga Zeeland, deel I, nr. 12) het inderdaad moppen van het klooster zijn geweest, valt niet na te gaan. Interieur Het gebouw was dus in twee delen ge had een planken vloer en goudleerbehang. Het huis van de tuinman had hardstenen plavuizen en in de kamer bevond zich een grote haard met schouw. In deze woning waren witte tegeltjes aangebracht, met onder andere blauwe landschapjes en kin derspelen. Onder dit gedeelte van het pand lag over de hele lengte een kelder. Die was 8 meter lang en 3,25 meter breed en had een vloer van rode plavuizen. Boven de kelderingang was een opkamer. Een grote zolder strekte zich uit over het

de Wete | 2005 | | pagina 24