Jacob baron van Doom van Westkapelle, erfde op zijn beurt het bezit en werd dus ambachtsheer van Westkaoelle en daar mee eigenaar van het pand aan de Zuid straat. Er is weinig informatie voorhanden over de bewoners en de staat van het gebouw in de negentiende eeuw. Het is aannemelijk De bewoners Wanneer we de verschillende bewoners van omstreeks 1880 tot 1920 de revue laten passeren, dan valt op dat veel van hen niet lang op deze stek bleven. Meer dere malen werd een van beide huizen bewoond door een kersvers echtpaar dat een woning zocht omdat de bruid in blijde lliestkapelle, Zuidslraat dat de eigenaar, de ambachtsheer, het pand heeft laten onderhouden. Hij verhuur de het aan inwoners van het dorp. De indeling werd aangepast, want op een foto uit circa 1880 is een voordeur te zien die op de twee achttiende-eeuwse gravures ontbreekt. In de negentiende eeuw zijn ook de twee dakkapellen gesloopt. Op dezelfde oude foto zijn ze namelijk verdwenen en vervangen door twee dakraampjes. In deze periode waren er in het pand twee wonin gen gevestigd, namelijk Zuidstraat A44 en A45. De Zuidstraat omstreeks 1910. De voormalige tuinmanswoning is het pand met de witge pleisterde gevel. Links de openbare lagere school en rechts het gemeentehuis. (Coll. P.J. Minderhoud) verwachting was. Zodra het financieel haal baar was, kocht het stel een eigen huis en vertrok. Ouderwets Rond 1900 - het pand was toen circa 215 jaar oud - werd het hele dakbeschot ver nieuwd op kosten van de ambachtsheer.

de Wete | 2005 | | pagina 27