Einahovenaren A V in Domburg Het verhaal van tewerkgestelden in 1944 want de laatste verandering dateerde alweer van 1931. In 1987 verkocht zij de huurwoning nummer 94 aan de bewoners die er al jaren in woonden. Nadat in 1995 de laatste huurders van nummer 92 waren vertrokken, werd ook dit woonhuis ver kocht. Zo was het pand voor het eerst sinds de bouw ervan niet meer in bezit van één eigenaar. Bij de eerdergenoemde verbouwing in 1996 van nummer 92 werd geprobeerd meer ruimte te creëren door middel van een dakkapel aan de voorzijde. Eén dak kapel was, gezien de lengte van het dak, geen gezicht. Daarom besloten de bewo ners van nummer 96 eenzelfde dakkapel te plaatsen. Uitgangspunt daarvoor waren de gravures uit de achttiende eeuw, waar op het pand ook twee dakkapellen bezat. Ze zijn dan ook op ongeveer dezelfde plaatsen aangebracht, met toestemming van Monumentenzorg die dit een prima plan vond. Ook de met puin volgestorte kelder onder dit huis werd leeggehaald en gerestau reerd. Zo staat nu, na ongeveer 320 jaar, dit stuk je Westkappelse historie nog steeds mid den in het dorp trots overeind! Piet Minderhoud Geraadpleegde literatuur - K. Baart, 'Westkapelle, hare bevolking, West- kapelsche dijk', J.C. W. Altorffer, 1889. - Martin van den Broeke, 'Jan Arends, Buiten plaatsen op Walcheren', Alplien a/d Rijn 2001. - K. Faase, 'Tussen dijk en toren', Vlissingen 1989. Voorjaar 1944. Duitsland begint zenuwach tig te worden. Aan het Oostfront gaat het slecht en aan het Westfront verwacht men een aanval van de geallieerden, maar waar en wanneer? Van Spanje tot en met Denemarken moe ten de kusten nog beter versterkt worden dan ze al zijn. De duinen in Nederland zijn versterkt met bunkers en kazematten, maar de stranden? Daar mag nog wel iets aan gedaan worden. De nodige arbeids krachten ontbreken echter en het leger heeft de handen vol aan het Oostfront. Dus worden de burgemeesters in bezet gebied aangespoord om arbeidskrachten te leveren. De NSB'ers onder hen willen daar graag aan meewerken. Op transport In Eindhoven belde begin mei een politie man aan op Nassaustraat 10 waar wij woonden. Mijn vader deed open. "Bent u

de Wete | 2005 | | pagina 32