Tertiaire weg De Koekoeksweg ligt in een open gedeelte van Walcheren. Komend uit de richting Aagtekerke lijkt het alsof je diagonaal over het eiland kunt kijken als je in de verte de hoge duinen van Valkenisse ziet liggen. In 1949 werd de nieuwe weg aangelegd als doorgaande weg tussen de dorpen Het nieuwe tracé van de Koekoeksweg op de ontwerptekening van de wegen en waterlopen van de Herverkaveling, 1948. De weg verbindt Aagtekerke en Meliskerke in een bijna rechte lijn. (Oud Archief Waterschap Walcheren 1870-1953, inv.nr. 2317) Aagtekerke en Meliskerke. De aanbeste ding werd gedaan door de Herverkave lingscommissie Walcheren. Deze commis sie ressorteerde onder het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. Het rechte tracé van de nieuwe weg volg de op enkele plaatsen het oude tracé en doorsneed het weggetje op verschillende plaatsen. De nieuwe weg werd geclassificeerd als tertiaire weg en kwam in beheer bij het in 1952 opgerichte Wegschap Walcheren (in 1996 opgegaan in het Waterschap Zeeuw se Eilanden). Dit wegschap beheerde tot en met 1995 alle tertiaire en landbouw- wegen op Walcheren. De primaire wegen waren in onderhoud bij het Rijk. De belang rijkste verbindingswegen, die als het ware als een lus Walcheren ontsloten, waren als secundaire wegen in onderhoud bij de Provincie Zeeland. In de administratie van het wegschap werd de Koekoeksweg gere gistreerd als Weg no. 106. De weg had een lengte van 3.633 meter en het wegdek was bestraat met klinkerkeien. Onderhoud De onderhoudskosten van de Koekoeks weg waren al vanaf het begin hoog. In 1969 en 1970 werd de klinkerbestrating vervangen door een (grind)asfaltbetonlaag. Het wegschap hoopte hiermee de onder houdskosten te drukken, maar de toplaag van de asfaltbedekking sleet harder dan men had ingeschat. Er werd te hard gere den én er reed veel zwaarder verkeer over de weg dan voorzien. Elk jaar wilde men de toplaag van de Koekoeksweg vernieu wen maar het geld werd toch elke keer weer voor andere wegen gebruikt omdat de noodzaak op andere plaatsen veel gro ter was. Regelmatig werden verzakkingen

de Wete | 2005 | | pagina 40