en gaten met warm asfalt gerepareerd. Met de Hondegemsweg en de Polredijk behoorde de Koekoeksweg voor het weg schap tot de meest onderhoudsgevoelige wegen. Om de onderhoudskosten verder te drukken ging het wegschap in de jaren tachtig over tot het aanleggen van beton wegen, maar men is er nooit aan toegeko- Molenweg en een fietspad richting de Rapenburgseweg de weg kruisen, is een gedeelte van de weg gemarkeerd met 60- km-borden. De dorpsraad van Aagtekerke heeft in april van dit jaar nog een pleidooi bij de gemeenteraad van Veere gehouden om de veiligheid van de fietsers die gebruik men om ook de Koekoeksweg te voorzien De Koekoeksweg is een gevaarlijke weg voor van zo'n wegdek. fietsers! (Foto en fiets Leo Hollestelle) Gevaarlijke situatie Toen ik laatst over de Koekoeksweg fietste, om een indruk te krijgen van deze 'moder ne'Walcherse weg, werd ik meerdere malen geconfronteerd met auto's die met hoge snelheid langs mij heenscheurden. Dat vond ik toch niet zo prettig. De Koe koeksweg is slechts 5,2 meter breed en als auto's fietsers moeten passeren, dan moeten ze voor de helft uitwijken naar de andere rijstrook. Op de plaats waar de maken van deze weg te verbeteren. Al meer dan een jaar pleit men bij het water schap voor een vrijliggend fietspad, maar het waterschap stelt dat er geen sprake is van schoolgaande jeugd en dat er geen ongelukken zijn gemeld. Tijdens een kernavond van de dorpsraad vertelde de voorzitter over de verkeerssitu atie van de Koekoeksweg: "Honderd kilo meter is geen uitzondering terwijl achter- op- en tegemoetkomend verkeer de fietser

de Wete | 2005 | | pagina 41