Bestrijdingsmiddelen Het mussengilde in actie iedere keer de stuipen op het lijf jaagt. De dorpsraad vindt dit niet afdoende, het gaat om daadwerkelijke veiligheid." Een sugges tie van de dorpsraad om dan ten minste een 60-kilometerregime in te voeren, werd zonder commentaar van de hand gewe zen. Op haar beurt heeft de gemeente Veere er bij het waterschap op aangedrongen extra maatregelen te nemen. Het waterschap is nu van plan de weg te verbreden en fiets- suggestiestroken aan te brengen voor de veiligheid van de fietsers. De gemeente Veere vindt dat geen goed plan, want auto's gaan alleen maar harder rijden als ze meer ruimte krijgen. Het is vreemd dat de verbetering van de weg volgens de logica van het waterschap in twee fasen wordt uitgevoerd. De verbre ding van de weg staat hoog op de prioritei tenlijst en zal in 2006 worden aangepakt, maar de verbetering van de situatie voor de fietsers staat op een andere lijst (die van de fietsinfrastructuur), op nummer 38. Dat schiet dus niet op. Het lijkt erop dat de geschiedenis zich herhaalt. De aanleg van een fietspad langs de Hogelandseweg had voor het waterschap ook geen prioriteit, terwijl in de dagelijkse praktijk bleek dat deze weg voor fietsers zeer gevaarlijk was. Je zou misschien kunnen zeggen dat de Koekoeksweg na de oorlog weliswaar vol wassen is geworden, maar dat de weg in de loop van de tijd toch wel wat ouder- domsverschijnselen is gaan vertonen. Laten we hopen dat deze belangrijke door gaande weg tussen Aagtekerke en Melis- kerke een facelift krijgt waardoor de veilig heid van alle weggebruikers wordt verbe terd. Leo Hollestelle Geraadpleegde bronnen - Waterschap Zeeuwse Eilanden, archief Pol der Walcheren 1870-1953 en archief Wegschap Walcheren 1955-1995. - j.L. Kool-Blokland, 'Klinkende wegen. Weg schap Walcheren 1954-1995', Goes 1998. - Provinciale Zeeuwse Courant, 29 juli 2005. Dit is geen verhaal over giftige bestrij dingsmiddelen, maar een bericht over een periode waarin schoolkinderen werden ingezet om - tegen beloning - te helpen in de strijd tegen schadelijke dieren. Dit vond plaats tijdens mijn jaren op een lagere school in Middelburg tussen 1925 en 1932. Ik ben benieuwd of er nog lezers zijn die een en ander kunnen bevestigen en wel licht nog kunnen aanvullen. Het gaat hier over huismussen, een vogel soort waarvan momenteel de populatie zodanig slinkt dat zij hard op weg is om bij de beschermde diersoorten te worden ingedeeld. Maar er was een tijd dat deze vogeltjes een ware plaag waren voor de landbouwers. Wanneer de tarwe op het punt stond te worden binnengehaald, stre-

de Wete | 2005 | | pagina 42