ter wel de namen van de Ritthemse slacht offers. Het blijft dus goed mogelijk dat het weggetje al vóór 1944 bekend was als de Louwerse's Wegeling. De vermelding van deze naam op de kadastrale kaart van 1940 (afgebeeld op pagina 28) versterkt dit vermoeden. Wie trouwens, net als de auteur van het artikel, heeft uitgerust op een van de twee bankjes die halverwege de wegeling staan, moet weten dat deze in 1989 door het toenmalige Waterschap Walcheren aan de inwoners van Ritthem zijn geschonken als een soort genoegdoening tegen de stank die de nieuwe rioolwaterzuiveringsinstalla tie ten westen van het dorp zou kunnen veroorzaken. Van Loon Dr. RJ.A. van Voorst Vader uit Eindhoven is in het bezit van een koperen sigaretten doosje dat de Veerse kunstenares Lucy van Dam van Isselt heeft geschonken aan de Amerikaanse Veerenaar Hendrik Willem van Loon, in de tijd dat hij in Veere woonde (1928-1932). Zij heeft op het deksel en op de onderkant een Veerse voorstelling ge graveerd: op het deksel de Grote Kerk en op de onderkant twee meeuwen, met op de achtergrond het stadje (zie hiernaast). De heer Van Voorst Vader heeft dit doosje gekregen van zijn broer K.F.P. van Voorst Vader, die kunsthandelaar was. (Foto's: Leo Hollestelle) Veldzicht Vijvervreugd In vorige Wete staan op pagina 46 twee foto's afgebeeld. De bovenste stelt de villa Veldzigt voor anno 2005, de onderste de villa honderd jaar eerder. De heer J. Poppe uit Middelburg wist echter te vertellen dat de oude foto niet Veldzigt betreft, maar Vijvervreugd. Dezelfde foto is namelijk ook gepubliceerd in De Wete van januari 1985 bij het artikel dat hijzelf heeft geschreven over deze buitenplaats (pagina 19). De weg naar de buitenplaats toe is de oude Kruisweg. Nadere bestudering van de foto en vergelijking hiervan met andere foto's van Veldzigt leverde inderdaad de conclu sie op dat de foto Vijvervreugd weergeeft. De foto is door het Zeeuws Archief foutief

de Wete | 2005 | | pagina 50