alcohol in mijn mond gekregen! In een onbewaakt ogenblik vloog op een avond een motuiltje in mijn oor (zeker vanwege mijn uitstaande oren?). De geraadpleegde dokter goot pure alcohol in mijn oor om het motje te doden. Ik moest mijn hoofd scheefhouden en een lekbakje vasthou den. Er liep wat gemorste alcohol in mijn moeder en een wat oudere zoon - woonde op de Kaai. Of er een familierelatie met de doktersfamilie bestond, is mij niet bekend. In de voorgevel van hun huis was een zandstenen steen aangebracht. Hierop stond het embleem van de vrijmetselarij (passer en winkelhaak) afgebeeld en de tekst: 'T Enfant de la Vertu" (het kind van mond, en dat was niet lekker! Dokter Taytelbaum was behalve huisarts ook tandarts. Hij heeft ook bij mij tanden en kiezen getrokken. De familie vluchtte in de meidagen van i 940 voor de Duitse invallers naar Londen. Met de hulp van onder meer de Neder landse regering wisten ze uiteindelijk Curagao te bereiken. Dokter Taytelbaum en zijn vrouw emigreerden in de jaren vijf tig naar Israël, terwijl hun zoon in Curacao bleef. Na zijn overlijden is dokter Taytel baum op de Olijfberg bij Jeruzalem begra ven. De andere familie Taytelbaum - vader. Gezicht op vissersschepen in de haven van Veere met het stadhuis en op de achtergrond de Grote kerk, jaren dertig 20ste eeuw. (Zeeuws Archief, HTAV-1855) de deugd). Het pand behoorde in vroeger tijden toe aan de Veerse loge van de vrij metselaars. Ik herinner me dat aan de deurpost naast de voordeur een buisje van ongeveer tien centimeter lengte gevuld met bloed hing. Zou dat met een van de Egyptische plagen uit het bijbelboek Exodus te maken hebben gehad? In Veere ging direct na het uitbreken van

de Wete | 2006 | | pagina 13