de Tweede Wereldoorlog het verhaal dat de familie Taytelbaum van de Kaai (mis schien wel beide families T.) met de van garagehouder H. Castel gehuurde touring car De Duif naar Frankrijk was gevlucht. Ze zouden ook een uitgebreide, kostbare postzegelverzameling hebben meegeno men, die overigens in de chaos onderweg Veerse kermis Ooit was er jaarlijks kermis in Veere, maar zoals in veel plaatsen in ons land was dat gebruik afgeschaft. Sinds 1931 herleefde echter de Veerse kermis. Jaarlijks, in de tweede week van juli op vrijdag en zater dag, was het dan zover. Enkele dagen ervoor voer een klein Cnfé De Eerste Aanleg, op de lioek van de Oude Wacht en de Oudestrnat te Veere. In het mid den Lonrien Mersie, links daarvan Piet Geldof (eigenaar van het café), ca. 1930. (Beeldbank Zeeuws Documentatiecentrum, nr. 33195 verloren zou zijn gegaan. Het lijkt me interessant nog eens te verne men of de vluchtbus bestuurd werd door zoon Frans van garagehouder Castel. Frans is namelijk in Engeland terechtgeko men, waar hij in en ook na de oorlog chauffeur van koningin Wilhelmina was. vrachtscheepje (een tjalkje) van de heer Beekman uit Schouwen-Duiveland de haven in. Dit scheepje vervoerde de car rousel. Die kermisattractie werd altijd op het plein bij de Campveerse Toren opge bouwd. De carrousel werd rondgedraaid door een hit die gehuurd was bij Kees de Buck in Veere. Een ritje kostte twee cent. Ik kreeg van mijn ouders nooit veel geld voor de draaimolen. Toen ik van een mevrouw eens op de kermis een kwartje kreeg - als dank voor het terugbezorgen van een verloren tasje - kon ik een 'meer-

de Wete | 2006 | | pagina 14