urnen n Middelburg A. Bal, een leven in dienst van de gymnastiek ittenkaart' kopen en schier eindeloos tondjes draaien! Om het jaar stond in een hoek van het p ieintje ook een tafel waar men repen watta-chocolade kon winnen. De repen lagen op een stapeltje op een tafeltje, net als de cijfers van een klok. De exploitant acht een metalen wijzer boven de tafel an het draaien. Het stapeltje repen waar wen de wijzer stopte, was de gewonnen ijs. Opvallend was wel dat de wijzer nooit wen een royale stapel stopte. Eenmaal - ik denk dat het trouwens dens de laatste Veerse kermis was - eeft er op het voetbalveld een cakewalk jstaan. Zelfs de zeer kerkelijke heer K. as niet uit die attractie weg te slaan! efhebbers konden in het café van Piet oeman in de Kapellestraat dansen, fezeten op een verhoging speelden de ebroeders Cosijn uit Middelburg dans- Op 15 maart 1965 was het zestig jaar eleden dat J.A. Bal zijn turnloopbaan egon als lid van de turnclub Ons Huis. ij was vijf jaar mededirecteur van de /mnastiekvereniging Medioburgum en 42 ;aar directeur-secretaris van Achilles. Deze gelegenheid was voor de heer Bal reden om voor leden en oud-leden van de gym nastiekvereniging Achilles over zijn turn loopbaan te vertellen. We laten hem, 41 iaar later, weer aan het woord. muziek (accordeon en drums). Traditiegetrouw waren er tijdens de Veerse kermis ook enkele mannen dronken. Iemand die jaarlijks in 't kotje, een cel in het kleinste gebouwtje op de Kaai van Veere, belandde was de vrijgezel Louis Huybrecht (ook wel Louis Capoer of Had- jememaar genoemd). Er zijn mensen die het betreuren dat de Veerse kermis is afgeschaft, maar voor mij is die kermis een mooie jeugdherinnering. Kermis was een onschuldig vermaak in de jaren dertig van de vorige eeuw. Het waren jaren met veel werkloosheid, armoede en weinig vertier, maar ook jaren met lange, mooie zomers. Tijdens de Veerse kermis was het altijd mooi weer! J.D. de Voogd Gluren en oefenen In het voorjaar van 1901 behoorde ik met mijn schoolvriend Barentsen tot degenen die elke week trouw door het raam van het gymnastieklokaal aan de Groenmarkt (de tegenwoordige vergaderzaal van Provin ciale Staten van Zeeland) naar de gym nastische oefeningen van leden van de turnclub Ons Huis keken. Het plantsoen voor de provinciale gebouwen was er nog niet, zodat wij makkelijk door de ramen

de Wete | 2006 | | pagina 15