gen en estafettelopen met keerpunten. Sportterreinen waren er ter plaatse niet en we moesten voor loopnummers trainen op de touwbaan aan het bolwerk, de rijksweg naar Nieuwland en op het jaagpad langs het kanaal. In 1907 liet ik me met nog enkele leden overschrijven naar een andere vereniging, met embleem, blauwe sjerp, turnjekker met verzilverde knopen N.G.V. en witte turn- schoenen) zagen we er prima uit. Op de zaterdag voor Pinksteren reisden we met een groep van zeventien leden van de drie Middelburgse gymnastiekverenigin gen naar Amsterdam om aan de twee daagse Bondsfeesten deel te nemen. Foto uit het tijdschrift 'Ons Zeeland' (datum onbekend, eind jaren '20). Het onderschrift bij deze foto luidt: "Het groepje jonge turners dat aan de uitvoering van 'Achilles' zijn medewer king verleende." In liet midden ].A. Bal. Medioburgum. Met Pinksteren 1908 nam ik voor het eerst deel aan Bondsfeesten van het Nederlandsch Gymnastiek Verbond in Amsterdam, onder leiding van Tienstra. Een enkele reis Middelburg-Amsterdam kostte twee gulden. In ons turnkostuum (lange witte flanellen broek, blauw tricot In Zwitserland Tot augustus 1911 bezocht ik regelmatig de lesavonden van Medioburgum en nam ik vele malen met succes deel aan uitvoe ringen en wedstrijden. In die jaren werkte ik bij de Engelse bookmaker A.F. Small- man en op 11 augustus 1911 vertrok ik met die firma naar Genève in Zwitserland. Na enige tijd werd ik daar lid van de plaat selijke gymnastiekvereniging Société Gym nastique de Paquis. Al was Genève een mooie stad, toch kreeg ik op den duur genoeg van het pen-

de Wete | 2006 | | pagina 18