sionleven. In 1914 ging ik terug naar Mid delburg voor vakantie en ik stapte op 24 juni in het huwelijksbootje. Onze huwelijks reis was de terugreis naar Genève, maar het uitbreken van de Eerste Wereldoorlog in augustus was er de oorzaak van dat we in oktober weer naar Middelburg terugkwa men. tairen in beslag genomen. Nadien volgde ik regelmatig de voor-turn- lessen van het gewest Zeeland van de K.N.G.V., die bij toerbeurt werden gehou den in Middelburg, Vlissingen, Goes, Ber gen op Zoom, Roosendaal en Breda. In achtereenvolgende jaren behaalde ik de voor-turnersdiploma's 3e, 2e en 1e graad Directeur Ik had mij voorgenomen de turnsport voor goed vaarwel te zeggen, maar enige tijd na mijn terugkomst werd ik door mijn oude turnmakkers Kraak en Valk gepord om een oefeningswedstrijd te bezoeken. Ik ging op hun aansporing in en werd weer lid van Medioburgum. Met enkele herenleden, onder wie gemobiliseerde turnmakkers van elders, werd er geoefend in het gymnas tieklokaal van de school aan de Nieuwe Haven. Het gymnastieklokaal aan de Groenmarkt was door gemobiliseerde mili- Foto uit het tijdschrift 'Ons Zeeland' (datum onbekend, eind jaren '20). Het onderschrift bij deze foto luidt: "Bij de dameswedstrijden van 'Achilles'. Een aardig kiekje van één der brug- nummers." Links ].A. Bal. en in 1922 het leidersdiploma, waaraan het maandelijks bezoek van een tweejari ge cursus in Bergen op Zoom vooraf was gegaan. Op veelvuldig verzoek van de herenafde ling werd ik in 1918 naast Mazure be noemd tot directeur van de gymnastiekver-

de Wete | 2006 | | pagina 19