cherse Athletiek Bond werd opgericht, sloot Achilles zich direct aan. Wegens gemis aan sportterreinen moesten we ons behelpen met het militair oefenterreintje op het Molenwater. Toch werden er in die dagen al bevredigende resultaten bereikt. Later werd de Zeeuwsche Athletiek Bond /an de Koninklijke Nederlandsche Athle- Door de brand als gevolg van het bombar dement op Middelburg op 17 mei verloor mijn gezin, aan de Balans, alle bezittingen. Het hele archief van de vereniging ging, samen met de verenigingsviaggen en vele attributen, verloren. Ook alle gymnastiek- toestellen in het gymnastieklokaal aan de Groenmarkt en de medaillekast met de lek Unie opgericht en kregen we de beschikking over de nieuwe sportterreinen aan de Nadorst. Meerdere Zeeuwse records kwamen daarna op naam van onze heren- en damesleden te staan. Vooral tijdens de bezetting was de atletiek- sport belangrijk omdat er geen gymnas tieklokalen beschikbaar waren. Bombardement in de jaren dertig ging het steeds beter met Achilles. Dat duurde tot 10 mei 1940, toen de Tweede Wereldoorlog uitbrak. De deelname voor het jaarlijkse wandelfestijn dat Achilles organiseerde, was altijd groot. gewonnen prijzen die in de melksalon De Landbouw aan de Markt hing, verdwenen in dit geweld. In een paar uur was alles wat we in een reeks van jaren door hard werken hadden verkregen, vernietigd. Van turnen was in de eerste maanden geen sprake. Er waren geen toestellen en we hadden ook geen gymnastieklokalen tot onze beschikking. Hierbij kwam nog dat de binnenstad in een puinhoop was veran-

de Wete | 2006 | | pagina 21