derd. De bevolking had wel iets anders aan haar hoofd dan de problemen van de gymnastiekvereniging. Bij de Provinciale Griffie, waar ik werk zaam was, was ook alles in vlammen opgegaan en het kantoorpersoneel werd tijdelijk ondergebracht tussen de oudheden in het gebouw van het Zeeuws Genoot- Opbouwen Alhoewel mijn gezin zwaar getroffen was, bleven mijn gedachten ook steeds bij de vereniging en ik gaf de moed niet op. Ik nam contact op met de K.N.G.V., die mij direct alle mogelijke gegevens over de ver eniging verstrekte en door tussenkomst van de Middelburgsche Courant kon ik met Turnsters poseren in een door Bal geregisseerde opstelling, 15 februari 1948. schap aan de Wagenaarstraat. Ik brak er mijn hoofd over hoe ik de administratie van de vereniging opnieuw kon opzetten. Hoe moest ik aan de verloren gegevens komen? De toenmalige bestuursleden vroegen zich af of het wel zin had om de vereniging weer op te bouwen omdat alles verbrand was en we de draad voorlopig toch niet konden oppakken. een handkar de jaargangen van 1923 tot en met 1940 afhalen bij mr. Van Deinse aan de Balans. Liggend op de vloer, want een tafel of bank hadden we niet, bladerde ik avond aan avond de jaargangen door naar ver slagen en berichten over de vereniging. Bij ieder verslag en berichtje deed ik een strookje papier en later schreef ik die gegevens over in registers. Na ongeveer drie maanden had ik een nieuw archief aangelegd. Hieruit werden uittreksels ge maakt op afzonderlijke staten, zodat direct

de Wete | 2006 | | pagina 22