Nieuwe uitgaven 'k heleze werden ze schuldig verklaard aan bedelarij en veroordeeld tot zes maanden gevange nisstraf en betaling van de kosten van het proces. Omdat Christina Zegers al eens in 1857 wegens bedelarij was veroordeeld, zou ze na het uitzitten van haar gevange nisstraf overgebracht worden naar een bedelaarsgesticht of werkhuis. Dokter Coronel eindigt in zijn boek Middel burg voorheen en thans met de woorden: "Verlangt men de welvaart in ons midden weer terug te zien keeren, dan zullen alle standen daartoe moeten samenwerken. Dan zal de regeering evenzeer als de bur gerij, de handen moeten ineen slaan, om, met vereende krachten, het pauperisme den doodslag toe te brengen. Zijn dood zal de wedergeboorte van de welvaart onzer stad zijn." Voordat het zover was, ebbe d'r nog vee Middelburgers van ermoe tegen de muur opgekladderd! Frans van den Driest Geraadpleegde bronnen - S. Coronel, 'Middelburg voorheen en thans', 1859. - T. Keiler, 'Het klooster van de cellebroeders' 1989. - 'Encyclopedie van Zeeland', deel I, 1982. - 'Middelburgsclie Courant', 3 augustus 1847 21 augustus 1852, 23 november 1865, 23 december 1865, 25 maart 1866,1 april 1866, 14 oktober 1866, 15 november 1866, 2 decem ber 1866, 17 januari 1867, 27 januari 1867 en 26 februari 1867. - 'Provinciale Zeeuwse Courant', 2 december 2005 en 31 januari 2006. Walcheren wat anders Jaco Simons uit Vlissingen is een ervaren wereldreiziger. Hij schreef vier jaar geleden een boek over de vijf kleinste landen ter wereld: Vaticaanstad, Monaco, Nauru, Tuvalu en San Marino. Maar zijn blik is ook op zijn eigen woonomgeving gericht. Hij heeft een bijzonder boekje gemaakt over het mooiste (voormalige) eiland ter wereld, Walcheren. Het gevoel voor de schoonheid van Walcheren wil hij anderen laten meebeleven. Hij heeft dat op een bij zondere manier gedaan. Niet met de geijk te plaatjes van de Lange Jan, van het laat gotische stadhuis van Middelburg, van mensen in streekdracht of van het ring- rijden. Volgens Simons heeft Walcheren méér, en daar ben ik het helemaal mee eens. Simons heeft op zijn heemreis gezocht naar onbekende en bijzondere plekken met een natuur- of cultuurhistorische ach tergrond, maar ook, zoals hij dat zelf omschrijft, "met een esthetische waarde". Elke afbeelding is voorzien van een korte toelichting. Als je langs de zestig 'objecten fietst, doe je en passant een rondje Wal cheren. De tocht start bij de schorren van de Sloehaven, ten oosten van fort Ramme kens. Je komt langs een aantal objecten

de Wete | 2006 | | pagina 38