en de Penninghoek. Vermoedelijk heeft het vroeger uit twee huizen bestaan, want het had nog een tweede ingang aan de Pen ninghoek. Het huis werd gehuurd van Pie- ternella Schout. Na haar dood in 1959 kocht Smolders het van haar erfgenamen. Nadat zijn moeder was opgenomen in het bejaardenhuis Sint Willibrord, bleef David Venray werd verpleegd, bij zich in huis. De vroegere buurtbewoners zullen zich hen nog goed weten te herinneren, want in de wintermaanden stookten ze in de kachel oude autobanden, en dat veroorzaakte in de straat een geweldige stankoverlast. De banden kregen ze van de nabijgelegen garage De Klerk op de Vlasmarkt. Nadat alleen achter. In die tijd kon je hem 's avonds vaak tegenkomen in café De Mug op de Vlasmarkt, waar hij zijn vrienden en kennissen ontmoette. Hij kwam toen ook in diverse andere cafés, onder andere Het Zwarte Schaap in de Herenstraat. Zijn honden kregen een bak water onder tafel en hijzelf zat rustig aan een tafeltje. Veel mensen die reageerden, herinneren zich dat hij maar één hond bij zich had. Om weer gezelschap te hebben haalde Smolders na verloop van tijd zijn broer Cor, die in de psychiatrische inrichting te ze in stukken waren gesneden, werden ze opgestookt en zo kwamen de gebroeders goedkoop de winter door. David Smolders is straatmuzikant gewor den omdat hij door een handicap geen ander werk kon vinden. Al op jeugdige leeftijd was hij onder de elektrische tram Middelburg-Vlissingen gekomen toen hij daar op wilde springen en missprong, waardoor zijn onderbeen werd verbrijzeld. In het ziekenhuis volgde toen amputatie. Behalve een kunstbeen had hij ook een "houten poot", zoals hij die prothese noem

de Wete | 2006 | | pagina 40