deel in het vijfde en het laatste deel. In dit ;aatste deel nam mevrouw G.G. Trimpe Burger-Mekking de verklaring van de veld- amen (hoofdstuk 6) voor haar rekening, rwijl P. Blom een schets van het grond- ebied schreef (hoofdstuk 2). e zes veldnamenboeken zijn in opzet azelfde gebleven. Behalve de vooroorlog- 3 veldnamen zijn in elke publicatie ook de amen opgenomen uit de oude overlopers van de Polder Walcheren (hoofdstuk 3) en je tiendblokken (hoofdstuk 4). Overlopers in een soort pre-kadastrale registers en mdblokken zijn kleine geografische een sden ten behoeve van de administratie an de heffing van het tiendrecht (op Wal- leren een elfde deel van de opbrengst an het land). 'P de website van de Heemkundige Kring alcheren (www.hkwalcheren.nl) vindt u eer informatie over ons veldnamenon- srzoek en kunt u reageren, een periode van 34 jaar zijn 6.083 veld namen verzameld, gerubriceerd en ten iele verklaard. De Commissie Veldnamen hoopt dat deze zesde uitgave een stimu- ;ns is voor verdere detailstudie en dat in :e praktijk ook de veldnamen weer hun eg vinden in de benaming van huizen, "aten, campings en dergelijke, et nieuwe veldnamenboek kost 25,- i is verkrijgbaar bij het Zeeuws Archief iofplein f6 te Middelburg). Als u het boek egestuurd wilt hebben, dan moet u het 3drag van 29,- (dat is inclusief 4,- verzendkosten en verpakkingskosten) vermaken op girorekening 2405163 t.n.v. de Penningmeester van de Heemkundige ing Walcheren o.v.v. Veldnamenboek 6. er email (info@hkwalcheren.nl) bestellen in ook, evenals via het bestelformulier op 3 website van de HKW (www.hkwalche- ren.nl/veldnamen.htm). U moet dan ook gelijktijdig het bedrag van 29,- overma ken op bovengenoemde girorekening. Voor nadere informatie en de wijze van bestellen kunt u ook contact opnemen met W.P. van der Heijden te Kleverskerke (tel. 0118-602725). De vorige uitgaven van de veldnamenboeken zijn uitverkocht. Het 'verborgen' naakt van Walcheren In de zomer van 2006 zal in het Marie Tak van Poortvlietmuseum Domburg een the matentoonstelling te zien zijn over de men selijke gestalte; als naakt, geplaatst in de culturele geschiedenis van Walcheren. Het naakt als kunst is onderhevig aan smaak, verbeelding, aandacht en heeft een boodschap in het wisselend religieus en maatschappelijk klimaat binnen Neder land en in het bijzonder van Walcheren. Van de Romeinse tijd tot het heden heeft naakt een metamorfose ondergaan, die zichtbaar wordt gemaakt op een grote educatieve wand in het museum, verdeeld in tijdperken en hoogtepunten. Zo is het naakt onschuldig in de Romeinse tijd, vol schoonheid tijdens de Renaissance, blijft ze 'verborgen' onder het gereformeerde regime en wordt ze ontluikend bij de schil ders van de kunstenaarskolonie rond Toor- op en Mondriaan. In de tweede helft van de twintigste eeuw wordt door alle vrijheid en oprukkende ontkerkelijking het naakt vrij, onbevangen, sexy en wreed in de wereld van de fotografie, videoperforman ces. mode en geld. Deze tentoonstelling is mede mogelijk gemaakt door bruiklenen van diverse lan delijke en provinciale musea en de Vlees hal in Middelburg. Tevens wordt er een prijsvraag uitgeschre-

de Wete | 2006 | | pagina 47