ven voor kunstenaars van Walcheren. Hier aan is een geldbedrag verbonden, en opname in de catalogus en de expositie. Parallel loopt een prijsvraag voor de Wal- cherse scholieren en cursisten kunstedu catie. De catalogus is geschreven door de gast conservator van deze tentoonstelling, dr. Frits Groenevelt, auteur van Naakt, de ver leiding in de kunst, de catalogus over de Russische impressionist Konstantin Lomy- kin en andere kunstpublicaties. De tentoonstelling wordt geopend op 27 mei 2006 en duurt tot en met 27 augustus 2006. Het Marie Tak van Poortvlietmuseum is gevestigd in de Ooststraat 10a te Dom burg. Zie ook www.marietakvanpoortvliet- museumdomburg.nl. Gewijzigde openingstijden studiezaal Zeeuws Archief Vanaf 1 april is het Zeeuws Archief niet langer alle zaterdagen geopend. Slechts de eerste zaterdag van de maand kunnen bezoekers terecht in de studiezaal en de expositieruimte. De beperkte openstelling is een gevolg van noodzakelijke bezuini gingen. Roelof Koops, directeur van het Zeeuws Archief, vindt het jammer dat deze maatregel moest worden genomen: "We kunnen helaas niet anders. De afgelopen jaren is de huur van het gebouw gestegen, maar de huurbijdrage van het ministerie van OCW bleef daarbij jaarlijks structureel achter. We hebben daarom vorig jaar al moeten snijden in de organisatie - daar van hebben onze bezoekers niets gemerkt. Maar nu ontkomen we er niet aan om de openingstijden van de studiezaal te beper ken. We hebben gekozen voor de zaterdag omdat uit onderzoek blijkt dat die dag rela tief weinig mensen de studiezaal bezoe ken. Vanaf zaterdag 1 april 2006 zijn we nog slechts elke eerste zaterdag van de maand geopend. We bieden dan wel de volledige dienstverlening zoals op de door deweekse dagen. Zo kunnen bezoekers die alleen op zaterdag kunnen komen, toch gebruik blijven maken van de studie zaal. De openstelling op de eerste zater dag van de maand geldt bovendien voor het hele jaar, dus ook voor de maanden juli en augustus." De nieuwe openstelling ziet er als volgt uit: Studiezaal: - dinsdag tot en met vrijdag - elke eerste zaterdag van de maand (1 april, 6 mei, 3 juni, 1 juli, 5 augustus, 2 september, 7 oktober, 4 november, 2 december 2006) - van 9.00 tot 17.00 uur. Expositie, archiefcafé en winkel: - maandag tot en met vrijdag - elke eerste zaterdag van de maand (voor data zie bij studiezaal) - van 9.00 tot 17.00 uur Internet (www.zeeuwsarchief.nl): - 24 uur per dag, 7 dagen per week. Contributie Bij deze april-Wete is een acceptgiro gevoegd, die u kunt gebruiken voor het overmaken van 12,50. Dit is de contribu tie voor het lidmaatschap van de Heem kundige Kring Walcheren, inclusief het abonnement op ons tijdschrift De Wete voor het jaar 2006. U wordt verzocht het bedrag vóór 1 juni 2006 over te maken. Hartelijk dank voor de medewerking. De penningmeester

de Wete | 2006 | | pagina 48