Electro en Schouwburg in Middelburg, en lhambra en Luxor in Vlissingen. /oor een ordelijk verloop van de voorstel ingen werden de speeluren tussen de bur gerij en de Wehrmacht verdeeld. Aanvan kelijk ging dat goed, maar na verloop van jd ontstonden problemen. In Middelburg zaten bij burgervoorstellingen toch Duit- Iedere week werd een nieuwe film ver toond, vaak met bekende sterren als Zarah Leander, Marika Rökk en Magda Schnei der. Het genre varieerde van oorlog (U- Boote Westwarts) via cultuur (Friedrich Schiller) tot puur vermaak Rosen in Tirol). Om de orde te handhaven, zat er regelma tig militaire politie in de zaal; die kon dan ars in de zaal en zij namen de plaatsen - an Nederlanders in. Men vreesde inciden- ;n en om dat te voorkomen kwamen Orts- ommandant en bioscoopeigenaar in juli 943 tot een nieuwe urenverdeling. De Schouwburg draaide op zondag en naandag voor de burgerij, de overige da gen voor de militairen Wehrmacht-Kino Bij voorstellingen voor Duitsers mochten «rel Nederlanders als introducé worden oeegenomen. Meestal waren dat sympa- isanten van het regime of vrouwen die «en relatie met een Duitser hadden aange knoopt. Duitse autoriteiten (onder andere Beauftragte W. Mi'mzer) in een auto voor de Schouwburg te Middelburg, 1941/'42. (Zeeuws Archief, HTAM-A-0652) gratis meekijken. Na het begin van de inva sie van de geallieerden in juni 1944 wer den de veiligheidsmaatregelen verscherpt en moesten de voorstellingen om 21.00 uur afgelopen zijn. Voor afgelegen posten waren filmwagens beschikbaar, waarmee een intensief pro gramma werd afgewerkt. Vanuit een van die wagens werden bijvoorbeeld van 22 tot

de Wete | 2006 | | pagina 5