28 januari 1944 verspreid over Walcheren veertien voorstellingen verzorgd. In april 1944 waren er zelfs twee wagens in de regio, waarmee toen 120 voorstellingen werden gegeven. Sport Sportbeoefening kreeg veel aandacht. Er ronden om het Duitse kampioenschap, die op 6 september 1941 op de Nieuwe Markt in Vlissingen werden gehouden. Acht bok sers namen het daar tegen elkaar op. De winnaars gingen door naar de volgende ronde in Amsterdam. De wedstrijd was niet alleen een uitje voor de Duitsers maar was ook als propaganda bedoeld. Duitse en Nederlandse autoriteiten (onder anderen W. Miinzer, Dekker en P. Dieleman) tijdens een bijeenkomst in de zaal van de schouwburg te Middelburg, 1941/'42. (Zeeuws Archief, HTAM-A-0650) werd gevoetbald, getennist en gezwom men. Al aan het begin van de oorlog vor derde de Wehrmacht sportterreinen, maar stelde die dan nog wel een of meer avon den ter beschikking van de plaatselijke sportclubs. Een evenement van formaat werd ge vormd door de bokswedstrijden in de voor Uit Zeeland en Noord-Brabant waren veel militairen naar Vlissingen gekomen, wat veel drukte in de stad opleverde. Er waren voorzorgsmaatregelen getroffen in de vorm van extra afweergeschut. Talrijke hoge Duitse autoriteiten en afgevaardigden van het gemeentebestuur waren aanwezig. Na het openingswoord van Kapitan zur See Möllmann begonnen de wedstrijden en bokste Duits kampioen Gustav Eder als extraatje vier trainingsrondjes. Na afloop sprak Möllmann nog een kort woord en werden het Deutschlandlied en het Horst Wessellied gezongen.

de Wete | 2006 | | pagina 6