Station Veere 284 De ZHRM-directie stond erop dat van meet af aan binnen de kom van de stad Veere kon worden beschikt over eigen huisves ting, van waaruit tevens de reddingsopera ties konden worden gecoördineerd. Omdat de communicatie in die tijd afhan kelijk was van primitieve telefoonverbindin- belangeloos beschikbaar zouden stellen. De vrouw van schipper Minneboo en hun zoon Frans, die dagonderwijs in Middel burg volgde, werden in eerste instantie be reid gevonden die taak op zich te nemen. Harde eis daarbij was wel dat minimaal één van beiden continu paraat zou staan en dat zij zich aan de telefoon zouden mel- Dt' ligplaats van de reddingboten in de Veerse stadshaven. gen, besloot de directie de schipperswo- ning te voorzien van een diensttelefoon. Die kreeg het nummer 284 en aldus ont stond de codenaam Station Veere 284. In de gelederen van de plaatselijke red dingsdienst beschikten alleen Nol Huij- brecht in zijn café en de burgemeester als Veeres agent van de ZHRM over een tele foonaansluiting. De directie was van mening dat het nuttig zou zijn als enkele vrijwilligers zich voor de coördinatie van de reddingsoperaties den met de hiervoor genoemde code naam. Omdat de directie tevens wilde dat de schipper zo dicht mogelijk bij de ligplaats van de reddingboot zou wonen, werd in 1947 de schipperswoning aan de Kade A 149 verruild voor de veel grotere domein woning aan de Sluis B 15. Dat was vlakbij de ligplaats van de Maria Carolina Blan- kenheym aan de steiger van de mijnenloods aan de overzijde van de sluis en enige tijd later aan het paalwerk nabij de voormalige vliegloods aan de westzijde van de kanaalmond. Toen begin jaren vijftig werd besloten de

de Wete | 2006 | | pagina 18