Onder normale omstandigheden toonde hij zich - evenals de inspecteur - veelal zeer begaan met de dagelijkse gang van zaken binnen de plaatselijke reddingsdienst. Zo vond de burgemeester het gepast met zekere regelmaat op doordeweekse avon den thuis bij schipper Minneboo, onder het genot van een jonge borrel of iets in die voor de schipper en de machinist, had de burgemeester zo zijn eigen ideeën over de uitvoering van dat plan. Typisch Veerse woonhuizen moesten het worden, met gestileerde gevels en ramen, en in het midden voorzien van een markante gevel steen met een bij het reddingswezen pas send motief. Dit sieraad, zoals beweerd Dl' Maria Carolina Blankenheym tijdens zware ijsgang voor de haven van Veere. afkomstig uit de tijd van de VOC, had Vee- res eerste burger zelf tijdens een zoek tocht ontdekt in een van de kelders van het stadhuis. Dezelfde stadsregent was er nog toen in 1961 de complete laatste zeereddings dienst van Veere de aftocht blies. Zijn streven de Veerse dam in aanbouw te doen voorzien van een scheepvaartsluis, oogstte bij de verantwoordelijke beleids makers bij Waterstaat geen bijval. geest, een soort werkoverleg te hebben. Hij gaf er vaak de voorkeur aan bepaalde zaken eerst onder vier ogen met de schip per te bespreken, alvorens er bij de overi ge leden van het reddingsteam, de inspec teur inbegrepen, mee op de proppen te komen. Het is begrijpelijk dat dit soort onderonsjes soms tot enige commotie leidde. Het ging er, zoals men in de volksmond zei, "een beetje op z'n Veers aan toe." Toen begin jaren vijftig de maatschappij met het voorstel kwam tot de bouw van een dubbele dienstwoning aan de Markt

de Wete | 2006 | | pagina 21