Molenwaterconcerten Nostalgische herinneringen aan muziek in Middelburg dig was, antwoordde hij dat hij niet door andermans schuld in de gevangenis had willen belanden. Wel gaf hij toe dat hij te veel gedronken had en daardoor "eenigs- zins buitensporig" was geweest. Het werd niet duidelijk wie de eigenaar van de twee vogeltjes was. Hoewel Lena Foket zei dat zij ze met de twee jongens had afgerekend, had Louis in een eerder ver hoor gezegd dat hij ze van een kind in de herberg had gekocht. De uitspraak van de rechtbank in deze zaak is niet bekend, maar vermoedelijk hebben de knapen het lam moeten ver goeden en zijn ze er met een geldboete vanaf gekomen. Voor zover bekend zijn beiden hierna nooit meer met justitie in aanraking gekomen. Louis is kort na deze gebeurtenis uit Veere vertrokken. Herman, die na slagersknecht te zijn geweest nog verschillende andere banen heeft gehad, is op 22 juli 1835 in het hospitaal waar hij toen als ziekenop passer werkte, overleden. Volgens de over lijdensakte was hij 48 jaar, ongehuwd en woonde hij in Vlissingen. J.H. Midavaine Geraadpleegde bronnen: - Rechterlijk Archief Zeeuwse Eilanden, inven tarisnummer 354. - Burgerlijke stand Veere. - J.L. Heerebout, 'Alfabetische namenlijst op de poorters van Veere'deel 2. - RF. Poortvliet, 'Veere, bevolking 1811'. - 'Encyclopedie van Zeeland', deel 3, blz. 33. - Jaco Walhout en Fred Twisk, 'Vogels van Walcheren In de jaren dertig van de vorige eeuw, dus de jaren vóór 1940, gaf het toen beroemde Middelburgs Muziekkorps gedurende de zomermaanden op de vrijdagavonden een aantal concerten vanuit de muziektent op het Molenwater. Honderden muziekliefheb bers kwamen daar altijd naartoe en in alle stilte werd er dan geluisterd naar wat ten gehore werd gebracht, en dat stond op een hoog muzikaal peil. Ik gebruik met opzet de term 'in alle stilte', want de luisteraars gedroegen zich als in een concertzaal en wanneer een der aan wezigen het waagde om tijdens de muziek te praten of te lopen, kon zij of hij rekenen op een niet mis te verstane gefluisterde terechtwijzing, altijd voldoende om braaf te gehoorzamen. Op de enige doorgaande straat die dicht langs de muziektent liep, werd tijdens de muziek het weinige verkeer, auto's en fiet sers, met een simpel handgebaar van een politieagent tot stoppen gedwongen en mocht alleen doorrijden tussen twee muzieknummers in. Dat zorgde nooit voor wrevel of agressie, iedereen vond dit van zelfsprekend. De echte, een kwartier durende pauze benutte het publiek om zich even te vertre den. De enige mogelijkheid voor een con-

de Wete | 2006 | | pagina 26