sumptie was een ijsje van de ijscoman die zich met zijn kleurige bakfiets een eind verderop had opgesteld. Voor de meeste concertgangers stond hij te ver weg. Op mooie zomeravonden was het concert voor velen een prachtige gebeurtenis. Maar helaas was het op zo'n dag ook wel eens slecht weer en dan moest rond zes dat het concert die avond niet doorging. Aanvankelijk waren de Molenwaterconcer ten op vrijdagavond het monopolie van het Middelburgs Muziekkorps, gesubsideerd door de gemeente. Maar de andere muziekkorpsen in de stad, die toen steeds belangrijker werden, vochten dat monopo lie aan. Zij meenden ook recht te hebben Molenwater. MIDDELBURG. uur het besluit worden genomen of het concert wel of niet kon doorgaan. Bij het niet doorgaan moesten de muzikanten en het publiek daarvan op de hoogte worden gebracht. Telefoontoestellen waren toen nog zeer zeldzaam en van een regionale radio-omroep was nog helemaal geen sprake, zodat de hulp werd ingeroepen van de Lange Jan. Zodra het besluit geno men was om het concert af te gelasten, klom de torenwachter naar boven en stak bij elk van de vier wijzerborden een vlag uit. Alle belanghebbenden hoefden maar even naar de Lange Jan te kijken en wap perden daar de vier vlaggen, dan wist men Gezicht op het Molenwater te Middelburg, met de muziektent. Op de achtergrond de gashou ders van de gasfabriek, ca. 1910. (Zeeuws Archief, Zeeuws Genootschap, Zelandin Illu strate, prentbriefkaarten nr. ZI-P-0712) om op het Molenwater concerten te geven en daarvoor een deel uit het subsidiepotje te krijgen. Het doorbreken van de lang bestaande tra ditie kostte veel moeite, maar de gemeen te kon er niet onderuit om op het Molenwa ter af en toe ook eens een ander korps het vrijdagavondconcert te laten verzorgen. Wat wel uitsluitend voorbehouden bleef

de Wete | 2006 | | pagina 27