In feuilletonvorm publiceerde hij daarover vanaf 1929 regelmatig, met name in het weekblad De Faam. Zijn publicaties geno ten veel belangstelling van het Middelburg se lezerspubliek. Enkele bekende titels: Gepaarde schelpen (1930), naar een bekend gedicht van Jacob Cats, en Saartje Pavias. Ook heeft C.J. Geldhof veel kinderverhalen geschreven, onder meer voor Panorama (toen een veelgelezen landelijk familieblad met een Zeeuwse editie) en het tijdschrift Roomsche Jeugd. Deze verhalen versche nen in de jaren na de Tweede Wereldoor log. De heer W. Rouffaer meldt dat C.J. Geld- In het algemeen schreef Geldhof onder de pseudoniemen C. van de Wal, C. Jacobsz en Gé de Meester. Dat maakte het voor de bekende dr. P.J. Meertens moeilijk om ach ter de ware identiteit van de schrijver te komen. Toen dat eenmaal was gelukt, was er regelmatig contact. Meertens kwam ook wel op bezoek bij Geldhof aan de Bleek in Middelburg. Het volgende is een citaat uit een brief van Meertens van 19 mei 1938 aan Geldhof: "Het groote pak feuilletons, dat U mij toe zond, heb ik in dank ontvangen en ik heb ze maar aanstonds gelezen. Ze hebben me hetzelfde genoegen verschaft, dat de andere mij indertijd verschaften." Klassenfoto uit 1951 van de voltallige vierde klas met de meisjes uit het derde jaar van de gemeentelijke openbare school C te Middelburg. Uiterst rechts meester C.J. Geldhof. hof lange tijd verbonden was aan de open bare school C aan de Bree in Middelburg. Hij stuurde kopieën mee van zijn rapporten uit de vierde (1952/'53) en de vijfde klas (1953/'54) en ook een foto uit 1951 met aan de rechterkant C.J. Geldhof. Mevrouw B. Vossen-Heijt te Gouda schrijft dat haar vader, W. Heijt, vanaf 1929 tot de vordering van het schoolgebouw in de oor log, hoofd was van school A, de openbare school aan de Verwerijstraat in Middelburg.

de Wete | 2006 | | pagina 45