Meerman is gevestigd. Gelukkig kon er vanaf die kant een goed beeld verkregen worden van de in uitvoering zijnde renova tie. De gereedschapsloods was geheel ontmanteld, er werd gewerkt aan de hel- lingbaan en op maaiveldhoogte was de werf nog grotendeels zoals deze in 1763 ontstaan is. straat en de Westwal. Via de Westdijkstraat en de Lionstraat werd de Nieuwstraat bereikt, gelegen in het gedeelte dat in de jaren 1965-1970 grondig is gesaneerd waardoor er van de oude bebouwing bijna niets meer is overgebleven. Van de Nieuwstraat liepen we langs enkele woningen uit de negentiende eeuw via de Vervolgens werd vanaf de westzijde nog naar de vorderingen van de renovatie van de werf gekeken. Via de Kade, waar vroeger de tolpoort stond, liep het gezelschap richting West- wal. Dit is een restant van de omwalling van de stad die in de zestiende eeuw ter beveiliging en verdediging werd aange legd. Het is ook het hoogste punt van Arnemuiden. Deze Westwal sloot aan op de Middelburgse poort, een punt waar vijf wegen samenkomen: Molenweg, het Sta tionsplein, de Nieuwstraat, de Westdijk- De hoogaars YE36 op de werf van Meerman. Noordstraat en de Schoolstraat naar de Burgemeester Langebeekestraat. Uitgekomen op het Schuttershof, ook weer een oude zeedijk, werd de plaats bekeken waar de Veerse poort heeft gestaan. Daar van zijn de funderingen nog aanwezig, net als die van de Middelburgse poort. Aan het eind van het Schuttershof heeft de Sint-Jorispoort gestaan, waarbij een ron deel aanwezig was. Recentelijk is er bij opgravingswerkzaamheden op deze loca tie een kanon gevonden. De route werd vervolgd in de richting van

de Wete | 2006 | | pagina 49