m kend. Men zal dus zo lang mogelijk goede ren over water hebben vervoerd, hetgeen in Walcheren met zijn gebrekkige wegen net zeer zeker het geval zal zijn geweest. Een vlied- of torenberg, zo vlak aan de waterrand (ook toevallig), met van daaruit controle over het passerende vrachtver keer kan dus makkelijk gediend hebben als tolkantoor. Maar niets is zeker, dus daarom werd deze pagina ondergebracht in de map "wilde theoriëen", te raadplegen op de website www.inpoldering-noordwalcheren.com. Bestellen veldnamenboek Een halfjaar geleden is het jongste en tevens laatste veldnamenboek in de serie van de Heemkundige Kring Walcheren uit gekomen. Er is 34 jaar gewerkt aan de uitgave van deze serie van zes boeken over de con crete herinneringen aan het vooroorlogse Walcherse landschap. Samen met oude kaarten, prenten en foto's die in de boeken zijn opgenomen, zijn de verzamelde veld namen unieke overblijfselen van de Tuin van Zeeland'. Het nieuwste veldnamenboek, getiteld De Veldnamen van Arnemuiden/Kleverskerke, Grijpskerke, Middelburg, Oost- en West- Souburg en Sint Laurens is nog steeds verkrijgbaar. De prijs bedraagt 25,-. Het boek is te koop bij het Zeeuws Archief (Hofplein 16 te Middelburg). Als u het boek toegestuurd wilt hebben, dan moet u het bedrag van 29,- (dat is inclusief 4,- verzend- en verpakkingskosten) overma ken op girorekening 2405163 t.n.v. de pen ningmeester van de Heemkundige Kring Walcheren, onder vermelding van "Veldna menboek 6". Pere-mail (info@hkwalcheren.nl) bestellen kan ook, evenals via het bestelformulier op de HKW-website (www.hkwalcheren.nl). U moet dan ook gelijktijdig het bedrag van 29,- overmaken op bovengenoemde girorekening. Vergeet niet uw naam en adres bij de overschrijving te vermelden. Vlaams-Nederlandse Dialectendag De Stichting Nederlandse Dialecten orga niseert in maart 2007 voor de negende keer een grote Vlaams-Nederlandse Dia lectendag. Deze editie zal plaatshebben in het Belgische Mechelen (de kinderstad bij uitstek) en heeft als onderwerp dialect en/in kinderspel. U kunt ons helpen door een enquête in te vullen over kinderspelen en speelgoed van vroeger en nu en de benamingen die uzelf daarvoor gebruikt(e). Het maakt niet uit of u dialectspreker bent of niet, iedereen uit heel Nederland en Vlaanderen en van alle leeftijden kan en mag deze enquête invullen. Dat kan enkel via internet. U vindt de enquête op www.dialectendag.be of op www.dialecten- dag.nl. Invullen is heel gemakkelijk. Help ons alstublieft, zodat we in maart 2007 weer interessante, verrassende resultaten voor elke dialectregio van het taalgebied aan u kunnen voorstellen.

de Wete | 2006 | | pagina 56