ballast varende Nederlandse vrachtvaarder Lindekerk van de VNS, die als een blaasje op de wind gevaarlijk richting Banjaard afdreef, op sleeptouw te nemen en voor stranding te behoeden, had de veel dieper stekende Ebro er zelf het onderspit gedol ven. Ondertussen sleepte het ondiep stekende ge geulen tot een moeilijk te bevaren, onstuimige en holle zee. De stoere Veerse reddingboot, met een lange en opmerkelijke staat van dienst, beefde en kreunde onder het woest gol vende geweld. Stuurman Kobus Minneboo wist de boot steeds weer op de juiste momenten te corrigeren. vrachtschip Lindekerk zich hortend en sto tend over de zandbanken heen en kon het later op de avond achter het bankenge- bied, aan Schouwse zijde, in rustiger water voor anker gaan. Barre vaartocht Precies op het moment dat de klok van het Veerse stadhuis negen uur sloeg, koerste de Maria Carolina Blankenheym voorlangs de Campveerse Toren de kaai uit. In het Veerse Gat was het rond die tijd hoogwater. Samen met de bovennormale noordwesterstorm leidde dat in de bochti- Schilderij van de ss Ebro, de laatste stoomzee- sleepboot van L. Smit en Co. De buien werden almaar feller en de wind stoten heviger. Tijdens uitschieters was er regelmatig sprake van windkracht 11 Schijnsel van de bijkans volle maan was er nauwelijks, zodat het neerslaande buis water in en rondom de scheepskuip bepaald spookachtig aandeed. Moeizame communicatie Vanuit de radiohut onderhield machinist Nol Huijbrecht zo goed en zo kwaad het

de Wete | 2007 | | pagina 11