boven wonder bleef daarbij verdere averij aan de reddingboot uit. Bij de eerste nadering sprongen vijf be manningsleden tegelijk van de brug van de Ebro in het vangnet van de reddingboot. Om alle vijftien overige opvarenden van de vrijwel volledig tenondergegane sleper van boord te halen, moest deze uiterst hache- na de machinist en de stuurman als laatste. Een moeilijke en uiterst risicovolle red dingsoperatie was hiermee geklaard; de klok liep tegen elven. Rolling home De Maria Carolina Blankenheym wendde de steven en aanvaardde vervolgens de lijke manoeuvre nog driemaal worden her haald. Alleen scheepskok Maarten Slijp durfde de sprong aldoor niet wagen. Hij aarzelde telkens, zodat de laatst achterge bleven bemanningsleden bij de eerstvol gende nadering van de reddingboot ge noodzaakt waren hem als het ware over te werpen naar het vangnet. Slijp kwam bij die worp ongelukkig naast het vangnet op het zijdek van de reddingboot terecht en brak daarbij beide enkels. Bij de vierde en laatste aanloop gooide kapitein Bruins eerst een trommel met de scheepspapieren in het vangnet. Hij sprong De officiële huldiging van de reddingbootbe manning op het Veerse stadhuis. thuisreis, de eens zo trotse zeesleper Ebro op de onberekenbare bulten van de Ban- jaard achterlatend. Daar boorde het schip zich eenzaam kreunend in de grond en groef zo zijn eigen graf. Recht voor de wind en de zee liep de red dingboot met grote vaart richting thuis haven Veere. In het vooronder en de machinekamer probeerden de inmiddels vermoeid geraakte redders de verkleumde en hevig ontdane schipbreukelingen weer

de Wete | 2007 | | pagina 13