Melkmannen De Middelburgse melkhandel 1900-2000, deel 1 Deze geschiedenis van de Middelburgse melkhandel begint rond 1900. Rondom de stad lagen al van oudsher veel boerderij en, bijna allemaal gemengde bedrijven. Uit de directe omgeving kwamen mensen hun melk daar halen. die toen al 21 jaar penningmeester was. De Middelburgse vereniging bestond dus al vóór 1921. Van de bestuursleden waren St. Abraham- se en D. Janse de voortrekkers. Zij be zochten andere organisaties en fabrieken Ook gingen de boeren zelf melk uitventen in de stad, en zo bouwden ze een eigen klantenkring op. Meestal maakten ze ge bruik van de traditionele Walcherse melk- kar, een klassiek-vlot model met gewoon lijk een blauwe buitenkant en rode binnen boorden. Ze brachten hiermee hun melk naar de fabriek en in de morgenuren eerst naar hun klantenwijk. Wanneer ik uit de 'archieven' van de On derlinge Melkslijters Vereeniging 'Samen werking' het eerste boek - een kasboek van penningmeester R Castel - inzie, dan lees ik daarin dat Castel deze taak in 1942 overnam van zijn voorganger J.L. de Troye, Melkboer A. Abrahamse van hofstee Vreeden- burg aan de Segeersweg, met vrouiv en Wal cherse melkkar, omstreeks 1930. in Nederland en haalden zelfs een keer ontbrekende machineonderdelen uit Duits land, op een Harley-Davidson. Van deze bezoeken zijn geen verslagen gemaakt, maar de verhalen zijn bekend uit gesprek ken met familieleden. In die jaren waren er dus al veel melkslij ters; verreweg de meesten waren melk boeren die de melk van hun eigen bedrijf uitventten. De melkhandelaren kregen later de overhand door de 'hoerenwijken' op te

de Wete | 2007 | | pagina 15