MEER MANS dubbele wijk, bijvoor- komen en allen tevreden te stellen. De stad werd in acht sectoren verdeeld en elke sectie kreeg een sectorleider. Deze leiders vormden samen de saneringscommissie MET MELK en daaruit kwam een werk- en verrekeningscommissie voort. Wat de wijksanering betreft was Middel burg een van de eerste plaatsen in Neder land waar die sanering tot stand werd gebracht, en nog wel met medewerking van de volle honderd procent van de leden. Op een persconferentie verklaarden de minister van Binnenlandse Zaken, burge meester en wethouders én de burgerij zich allen akkoord met de sanering. Namens het bestuur kwamen in de saneringscom missie: St. Abrahamse, J. Looise en D. Janse, plus vanuit de ledengroep: C. Lou- werse, J. Pieterse, A. de Plaa, H. Jonge- pier en later ook J. Ovaa. Vele jaren moch ten deze mannen dit intensieve werk doen. Wat hebben zij veel werk verricht! leder lid kreeg een omzetboekje en elk kwartaal moest de omzet verrekend wor den. De één bleek tekorten te hebben, de ander het tegenovergestelde. Ook waren er wijkverschuivingen en verdere uitbrei ding van de stad. Er was een ziekteregeling. De naaste col lega's vingen ziekteverzuim op en bedien den de klanten op een financiële 60/40%- basisregeling. Alles werd berekend en uit betaald, vele jaren lang. Ook kwam er een vakantieregeling, in het begin voor twee weken. De afspraak was als volgt. In de eerste week bleef de ene helft werken en stond op bepaalde tijden op diverse - vooraf bekendgemaakte - plaatsen in de stad, waar de producten konden worden afgehaald. De week daar na was de andere helft aan de beurt. Een paar jaar later veranderde het sys teem en regelde men verlof per wijk. De ene collega deed een beeld drie weken lang, waarna de andere, na zijn vakantie, aan de beurt was voor een dubbele wijk. De vrije weken moesten dus wel met veel werk (en zweet) terugbetaald worden. Prijslijst 1952 Product Inkoop Verkoop per liter per liter Losse volle gepast, melk 15,5 et. 20 ct. Idem, in fles 18,2 ct. 23 ct. Losse gepast, rijstepap 22,6 ct. 27 ct. Idem, in fles 25,2 ct. 30 ct. Losse gepast, havermout 20,8 ct. 25 ct. Idem, in fles 23,3 ct. 28 ct. Losse karnemelkse gortepap 14,5 ct. 19 ct. Idem, in fles 17 ct. 22 ct. Losse melkyoghurt 23,75 ct. 29 ct. Idem, in fles 26,35 ct. 32 ct. Losse karnemelk 8,6 ct. 13 ct. Idem, in fles 11,2 ct. 16 ct. Prijsregeling voor volle gesteriliseerde flessenmelk Gebied Eenheid Detail- Consu- listen- menten- prijs prijs Tholen en Walcheren liter 22 ct. 27 ct. 1/2 liter 13,5 ct. 16 ct. Schouwen-Duiveland, liter 23 ct. 28 ct. St. Philipsland, Noord- V2 liter 13,5 ct. 16 ct. en Zuid-Beveland Zeeuws-Vlaanderen liter 24 ct. 29 ct. V2 liter 14,5 ct. 17 ct.

de Wete | 2007 | | pagina 20