Om te weten te komen wie hun opvolgers waren, raadpleegde ik de in het Zeeuws Archief aanwezige Middelburgse naamwij zers van de achttiende en negentiende eeuw, waarin verschillende magistraten - schepenen, burgemeesters, raadsleden, secretarissen, rechters, leden van het kies college - voorkwamen, die hun huis aan - mr. Jan Jacobus Maquet, van 1779 tot 1817 raadslid, burgemeester, wethouder; - mr. Johan Wilhelm Schorer, van 1789 tot 1795, schepen, raadslid, burgemeester; - Hendrik Brouwer, van 1809 tot 1832, raadslid en lid van het kiescollege; - mr. M.C. Paspoort van Grijpskerke, raadslid en lid kiescollege; de noordzijde van de Dam hadden. Helaas werden er geen nadere aanduidingen van de panden gegeven, zodat ik niet kon na gaan of ze de eigenaars (of huurders?) van De Rochelle, Het vliegendt Hert, Cleen Rochelle of van een ander aanzien lijk pand zijn geweest. Ik vond de volgende noordzijde-bewoners uit de achttiende en negentiende eeuw: - mr. Willem Parker, van 1706 tot 1746, afwisselend schepen of raadslid; - mr. Johan Wilhelm Thibaut, in dezelfde functies; - mr. Johan Gualtherus van der Poort, heer van Oostcapelle, raadslid; Dam Noordzijde, ca. 1928. (Zeeuwse Biblio theek, Beeldbank) - mr. Pieter de Stoppelaar, wethouder en lid Provinciale Staten; - Antoni de Wind, raadslid; - mr. Nicolaas de Pré (1798 tot 1809), schepen; - D.J. de Superville (1821 tot 1832), lid kiescollege; - L.C. Slicher, raadslid; - mr. Jacob van de Graft, advocaat, raads lid, lid kiescollege; - mr. J.W. van Sonsbeeck, wethouder (in 1856 naar Utrecht vertrokken).

de Wete | 2007 | | pagina 25