zich meer leerlingen aanmeldden dan er konden worden geplaatst, werden er toela tingsexamens gehouden. Op 6 september begonnen de lessen. De opleiding duurde vier (later drie) jaar, het aantal leerlingen per klas was maximaal 28, het schoolgeld varieerde van niets tot 50,-. Het is vanzelfsprekend dat er aan het tot de Pijpstraat verbouwd tot een ruime, gerieflijke conciërgewoning en nu is het in gebruik als meubelrestauratie- en houtop slagplaats. In 1925 werd de keibestrating voor het schoolgebouw vervangen door klinkers, wat de geluidshinder door het ver keer aanmerkelijk verminderde. De directeur van de avondschool, W. Kos- Leraren van de Handelsdagschool, ca. 1928. Op de eerste rij v.l.n.r.: Paap, Unger, Zandijk, Petermeier, Verhage. Tweede rij: Klaren- lreek, Tak, Derde rij: Sacco, Vas Visser, Koers, Spruit. (Zeeuwse Bibliotheek, Beeld bank) school gebombardeerde herenhuis heel wat moest gebeuren: eerst betrekkelijk kleine, later ook grotere aanpassingen. Zo werd in 1920 van de vroegere paardenstal achter het pand een conciërgekamer gemaakt. In 1936 werd dit koetshuis aan ten, had tevens de leiding over de dag school. Ook de meeste leraren waren aan beide scholen verbonden. Over een van hen, dr. W.S. Unger, die het onderwijs in de handelswetenschappen voor zijn rekening had, kwamen in 1929 klachten binnen. Deze (buitenkerkelijke) leraar zou zich in de klas spottend hebben uitgelaten over het geloof van sommige leerlingen, hij zou regelmatig grove taal bezigen en zelfs zou hij zijn leerlingen de adressen van lichte meisjes en vrouwen hebben verschaft. Kosten sprak met de verontruste ouders

de Wete | 2007 | | pagina 28