Nieuive uitgaven 37 'k heleze Sporen van het oude Zeeland in de luwte van een nieuwe tijd Eind jaren vijftig, begin jaren zestig veran derde Zeeland ingrijpend. Misschien wel meer dan andere provincies, en dat kwam niet alleen door de Deltawerken. Een nieu we 'moderne' tijd brak aan, maar in de luwte van de nieuwe tijd bleef het oude Zeeland voor veel Zeeuwen gewoon bestaan. Begin jaren zestig maakte de PZC een serie reportages waarin op zoek werd gegaan naar dat oude Zeeland in de luwte. Het waren reportages die met pentekeningen wer den geïllustreerd door de Middelburgse kunstenaar Jac. Prince. Deze man - in Middelburg al jaren Jacques, op Noord- Beveland nog immer bekend als Ko - was als tekenaar een begrip. Door zijn duizen den dikke en fijne lijnen, het arceren van licht en donker, gaf hij tekenend de ziel van Zeeland weer. De reportages van William Rothuizen en de illustraties van Prince destijds zijn nu, anno 2006, verschenen in boekvorm. Een zeer inspirerend boek - mede beïnvloed door de illustraties van Prince en het stilis tisch vermogen van Rothuizen - met zeventien uiteenlopende verhalen over Zeeland op de drempel van een nieuwe tijd. Van de werf van Kees Meerman in Arnemuiden, waar destijds de laatste hoogaars van stapel liep, tot de oude hof stee van Piet Duvekot in Vrouwenpolder, allemaal komen ze terug in het boek. Nogmaals, een zeer inspirerend boek met meeslepende verhalen en illustraties, dat Pentekening van jac. Prince in 'Sporen van het oude Zeeland'. (Uit besproken boek) ons anno 2006 de kans biedt door een venster te kijken naar het veranderende Zeeland in de jaren zestig van de vorige eeuw. Dennis van Nieuwenhuijzen William Rothuizen, Sporen van het oude Zeeland in de luwte van een nieuwe tijd (illustraties Jac. Prince), 103 pagina's, uitg. Aprilis, Zaltbommel 2006, ISBN 90-5994- 152-7, winkelprijs 17,50.

de Wete | 2007 | | pagina 39