Reacties 41 kroontjespen geschreven. Boven de namen staat: "Ter nagedachtenis aan onze cursus 1949". De tien namen zijn: Mina Meulenberg, Corrie de Bruine, Toos v.d. Weele, Koos Beghtel, Nelly Beghtel, Mina Koets, Adrie Versluis, Corrie Versluis, Tanny Westerweele en Tanny Koole. De heer Muizelaar vraagt zich af of er lezers zijn die weten om welke groep vrou wen het gaat, welke cursus zij volgden en voor wie de spiegel bestemd was. Wien is dat noe? Deze keer komt de inzending voor 'Wien is dat noe?' uit Koudekerke. De heer K. Flip- se heeft in zijn ansichtkaartencollectie een kaart met een Walcherse boerin en haar dochter(?). Hij wil graag weten wie deze twee mensen zijn en waar de foto geno men is. Kunt u ons meer vertellen over de afge beelde mensen op de kaart, dan graag bericht aan het redactieadres. Foto tuin Schuttershof blijft raadsel In de vorige Wete stond op pagina 44 een oude prentbriefkaart van het Schuttershof in Domburg. Een aantal heren zit aan een Wie bin dat noe? (Uitg. Weenink Snel, Den Haag, 1914. Coll. K. Flipse) tafeltje in de tuin van de uitspanning. De vraag van de familie Louwerse uit Castri- cum of iemand deze heren kent, leverde geen enkele reactie op. Walcherse familienamen Marion Riemens uit Eemnes reageerde op het artikel over de herkomst van Walcher se familienamen dat in juli in De Wete stond. In die Wete veronderstelde de auteur van het artikel, C.M. Bierens, dat de naam Cevaal afkomstig is van het Franse woord cheval. Uit onderzoek van Cees Cevaal, schrijft mevrouw Riemens, blijkt dat de naam Cheval rond 1600 voor het eerst op Walcheren vermeld wordt. Ene Pieter Cheval vestigde zich toen in Aagte- kerke. De naam Cheval is later veranderd in Cevaal.

de Wete | 2007 | | pagina 43