poort, het kerkhof, enkele fraaie bijgebou wen en het hoofdgebouw met kerk. Des kundige gidsen leidden ons door de diver se vertrekken en galerij van het hoofd gebouw. De unieke refter met plafondstuc werk 'Het laatste Avondmaal' van Jan Christiaan Hansche is werkelijk prachtig. De bibliotheek herbergt een schat aan waarin diverse abten zijn begraven. Deze boeiende, leerzame en vooral gezel lige dag werd afgesloten met een diner in Familyland in Hoogerheide. Geheel vol gens schema arriveerde het gezelschap weer in Middelburg om 22.00 uur. KM Het interieur van de Abdijkerk. (Foto K. Meer- tens) oude boeken. Van de oorspronkelijke 41 gebrandschilderde glasramen in de galerij uit 1635 (met afbeeldingen uit het leven van Norbertus) zijn er na verkoop wegens geldgebrek in 1828 slechts enkele terug gekomen, waaronder twee middenpanelen in 1993, gekocht op een veiling in New York. Tot slot is imposant de abdijkerk, Plafondstucwerk 'Het laatste Avondmaal' in de refter van de Abdij van het Park, in 1679 ver vaardigd door jan Christiaan Hansche. (Foto K. Meertens) Vissen op Zeeuws Water De lezing van mevrouw Gmelich Meijling-van Hemert Alhoewel de visserij geen expliciet Wal- chers onderwerp is, is de betrokkenheid van en de invloed op de Walcherse bevol king toch zo groot dat deze lezing over een Zeeuws onderwerp op z'n plaats was. De journalistieke achtergrond van de spreekster kwam duidelijk tot uitdrukking in haar heldere verhaal, waarbij de verschil lende facetten van de visserij aan de hand van een powerpoint-presentatie met fraaie beelden belicht werden. Niet alleen de tra ditionele en soms eeuwenoude vormen van visserij (bot, sprot, ansjovis, harder, kreeft) kwamen aan bod, maar ook de moderne boomkorvisserij op plat- en rond- vis. De vanouds bekende garnalenvisserij

de Wete | 2007 | | pagina 47