CbS Van de redactie \>mf De 36ste jaargang is met het verschijnen van deze Wete begonnen, en het bestuur wil die 35 jaar niet ongemerkt voorbij laten gaan. Daarom treft u als jubileumgeschenk bij ons tijdschrift het boekje Van Boude- wijnskerke tot Zanddijk aan. Het is ge schreven door oud-HKW-bestuurslid Aad de Klerk, kenner van het Walcherse platte land bij uitstek. Of u nu eerst aan het boekje begint of aan deze nieuwe Wete, het wordt in elk geval genieten! De laatste honderd jaar van de Middel burgse melkhandel wordt ons beschreven door melkboer W. Janse uit Middelburg: hard werken, lange dagen maken, met in de beginjaren de hand- of de hondenkar. De boer die de koeien molk en deze melk aan de man of vrouw bracht; zo ontstond de 'melk-boer'. Het artikel over het Veerse reddingswezen uit de vorige Wete krijgt in dit nummer een vervolg met het verhaal van de redding van de bemanning van de laatste stoom- zeesleepboot, de Ebro. Windkracht elf op het Bolletje van de Banjer, hachelijke momenten voor redders en drenkelingen. De Ebro is niet meer en de Reddingmaat schappij is uit Veere vertrokken. Oude gebruiken spreken nog tot de ver beelding maar het rienkrieën is nog spring levend. De folklore van man en paard - tegenwoordig ook vrouw en paard - wordt bezongen door Jan de Voogd uit Vlissin- gen. We beginnen daarmee een nieuwe rubriek die in de vorm van verhalen, lied jes, poëzie of proza zal verschijnen. Dia lect geeft de sfeer weer en raakt dichter aan het gevoel. Wie dat gevoel beeldend, zonder woorden, kon weergeven en oproepen was Jac. Prince. In onze boekbespreking wordt aan dacht besteed aan Zeeland in de luwte van de tijd. Prince's karakteristieke pen tekeningen verluchtigen de prachtige ver halen van William Rothuizen. Terug naar het verleden, of plannen maken voor de toekomst met De Wete. Voor oud eindredacteur Leo Hollestelle is daaraan op 17 november 2006 officieel een einde gekomen. Hij heeft afscheid genomen van deze hobby, zoals hij het zelf verwoordde, en zal de vele sympathieke contacten met de schrijvers en lezers missen. Leo heeft er vertrouwen in dat het blad in goede handen is. Als dank voor de ruim tien jaren waarin hij het tijdschrift van de HKW tot een volwassen blad met uitstraling maakte, zoais voorzitter Meertens het verwoordde, ontving hij een cadeaubon en voor zijn vrouw Hanneke was er een boeket bloe men. Leo blijft betrokken met een van zijn ande re hobby's, het vormgeven en bijhouden van een nieuwe website voor de HKW. Zo blijft hij dicht bij het wel en wee van de ver eniging. Als er nieuws is uit het verleden of voor de toekomst, laat hij het op deze nieuwe digitale manier weten. We zullen zijn werk met belangstelling volgen. Jo Jobse

de Wete | 2007 | | pagina 4