/G s t Feiten en mededelingen Registre van den criminelen saecken Veere Eeuwenlang verloren gewaand, dook het Registre van den Criminelen Saecken C (periode 1552-1663) van de Veerse vier schaar onlangs op bij een antiquariaat in Haarlem. Zaterdag 4 november jl. werd het in de vierschaar van Veere gepresenteerd. De Vrienden van Veere, die hun vijftigjarig jubileum vierden, gaven het samen met de Vrienden van het Zeeuws Archief cadeau aan de burgemeester van Veere, die het weer doorgaf aan de archiefbeheerder van de Veerse archieven, directeur Roelof Koops van het Zeeuws Archief. Het register wordt in het Zeeuws Archief herenigd met de eerdere en latere regis ters van de Veerse vierschaar. De kwetsbare registers worden bewaard in de ondergrondse en geklimatiseerde depots van het Zeeuws Archief, ledereen die geïnteresseerd is in de strafvonnissen van de rechtbank in Veere van destijds, kan de registers uit de depots opvragen en raadplegen in de studiezaal van het Zeeuws Archief. Nadere informatie: Zeeuws Archief, Hof plein 16, 4331 CK Middelburg, tel. 0118- 678800, directeur Roelof Koops of commu nicatiemedewerkers Marjan de Kort en Roosanne Goudbeek. Cursussen in het Zeeuws Archief In het voorjaar van 2007 verzorgt het Zeeuws Archief in samenwerking met de Zeeuwse Volksuniversiteit twee cursussen. - Wie waren mijn voorouders? Genealo gie voor gevorderden Tijdens deze cursus stamboomonderzoek krijgt u meer kennis van en inzicht in ande- wn(r re bronnen voor genealogisch onderzoek om daarmee specifiekere gegevens over voorouders te kunnen achterhalen. Behan deld worden de methodiek van het archief onderzoek, notariële, weeskamer-, oud- rechterlijke, nieuw-rechterlijke en gevange nisarchieven, kadastrale archieven en pre- kadastrale registers, archieven met belas- Levensboom, achttiende eeuw. (KZGW, Zelan- dia lllustrata IV, 975. Foto: Zeeuws Archiefl tinggegevens, archieven met betrekking tot kerk, zorg en onderwijs, gegevens over militairen en migranten en tot slot het ver werken van alle gegevens en het samen stellen van een genealogie. De cursus is een vervolg op de cursus Genealogie voor beginnersmaar wie zelf al ervaring heeft met genealogisch onderzoek kan zich ook aanmelden. Als cursusboek wordt gebruikt Zeeuwen gezocht, gids voor stamboomon-

de Wete | 2007 | | pagina 50