duiventil helpen verschillende vrijwilligers mee aan het project. Zij beoordelen de inzendingen en offertes, geven eigenaren (technisch) advies, zoeken achtergrondgegevens in archieven of op internet. Elementen die hard hulp nodig hebben, worden geïnventariseerd. De eigenaren worden getraceerd en benaderd. Alle heemkun dige verenigin gen in Zeeland zijn uitgeno digd mee te helpen aan het project en daarmee aan het behoud van onze kleine elementen in het landschap. Meehelpen kan op vele manieren. Men kan bijvoorbeeld in de omgeving op zoek gaan naar kleine cul tuurhistorische elementen. Elke vereniging mag er maximaal tien inzenden, met een foto en een korte beschrijving. De elemen ten worden door de Stichting Landschaps beheer Zeeland verzameld. Uit alle inzen dingen worden elementen geselecteerd die de moeite van het herstellen waard zijn. Dit gebeurt door een onafhankelijke commissie van medewerkers en vrijwilli gers. Per heemkundige vereniging zal ten minste één element voor herstel in aan merking komen. Natuurlijk kan ook op een andere manier een bijdrage worden gele verd. Wie interesse heeft, meer wil weten over het project, een inschrijfformulier wil heb ben, wil meehelpen aan het project of gewoon vragen heeft, kan contact opne men met de Stichting Landschapsbeheer Zeeland (tel. 0113-230936 info@slz.land- hekpaal schapsbeheer.nl). Kijk ook eens op www.landschapsbeheer.nl/zeeland. Bestuursmededelingen Jubileumgeschenk Afgelopen jaar was het 35 jaar geleden dat de Heemkundige Kring Walcheren werd opgericht. Aan dit feit is niet veel ruchtbaar heid gegeven omdat 2006 in het teken stond van de activitei ten omtrent de uitgave van het laatste deel van de serie Veldna- menboeken. Toch wil het bestuur deze gelegenheid niet ongemerkt voorbij laten gaan. Daarom biedt het bestuur u, als trouw lid of dona teur, een jubileumgeschenk aan in de vorm van het rijkgeïllustreerde boekje Van Boudewijnskerke tot Zanddijk - over tien gekrompen dorpen in de gemeente Veere, geschreven door ons oud-bestuurslid dr. Aad de Klerk. De Heemkundige Kring Walcheren is met een ledental van bijna 2.800 de afgelopen 35 jaar uitgegroeid tot een van de belang rijkste verenigingen op haar gebied in Nederland. Het bestuur ziet de toekomst dan ook met vertrouwen tegemoet en wenst u veel leesplezier! Jaarvergadering Op woensdagavond 25 april 2007 vindt in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg de jaarvergadering van de Heemkundige Kring Walcheren plaats. Tijdens het huishoudelijk gedeelte komen als altijd onder meer de volgende punten

de Wete | 2007 | | pagina 53