Het werk van een regelaar Kort na de sluiting van de inkoopvereni ging stopte ook C. Louwerse met zijn wijk. Al die tijd, zo'n dertig jaar, had hij zich bij zonder actief ingezet voor het verenigings werk en de leden. Het afscheid verliep vrij wel geruisloos, maar zijn bijnaam De Regelaar zegt voldoende. Melkman Moerdijk was met zijn bestelbus met aanhanger (foto rechts) een vertrouwde verschijning in Middelburg-Zuid. Op strenge winterse dagen was het vaak afzien, maar Moerdijk was erop gekleed. Evenals zijn voorganger J. Pieterse, was ook C. Louwerse, als voorzitter van de saneringscommissie, de spil van de wijk- omzetbegeleiding. Zijn taken: de omvang van de wijk regelen, met de desbetreffen de collega's hun standaardomzet op peil houden of brengen, zo nodig straten ruilen of opschuiven, de vele nieuwbouwwijken laten opvangen en vervolgens - naar de geldende literpijs - aan belangstellende collega's of nieuwkomers overdragen. Jaarbijeenkomsten De jaarbonussen van de twee grossiers spekten de verenigingskas en daarvan werd elk jaar een gezellige bijeenkomst gevierd, 's Middags was er een samen komst in het bowlingcentrum De Kaasboer te Biggekerke. Bij de koffie werden gemeenschappelijke zaken besproken. Aansluitend ging men aan tafel voor een uitgebreid diner en daarna was het tijd om naar de kegelbaan te gaan. In 1985 werd afscheid genomen van J. Poppe, die 27 jaar lang secretariaatswerk had verricht en actief was geweest in diverse commissies. Hem werd de zilveren speld van de V.Z.N.M. opgespeld en er waren bloemen voor mevrouw Poppe, een speech en alles wat daar verder bij hoort. C. Marinisse was zijn opvolger. In 1986 was W. Janse aan de beurt om afscheid te nemen na 25 jaar in het be stuur, waarvan de laatste acht jaar als voorzitter. De zilveren speld werd uitge reikt, er waren bloemen voor mevrouw Janse, een cadeau en een toespraak. Francke, toen tweede voorzitter, werd eer-

de Wete | 2007 | | pagina 13