gewoon beneden de maat. Daar kon Abeleven het mee doen! Herkansing Zaterdag 24 juli kreeg Abeleven een her kansing. 's Middags om halfdrie startte in Klein Vlaanderen de optocht door een feestelijk vlaggend Middelburg. Voorop gadegeslagen door de commissaris der koningin, het college van B en W en de commandant van de COAK. 's Avonds was de tweede voorstelling van het openluchtspel. Weer was de Markt vol gestroomd met publiek. Deze keer verliep alles vlotter dan de vorige avond. Na afloop reden extra bussen naar de Wal- liepen stadstrommelaars en trompettisten, gevolgd door het vaandel van Uit het Volk, Voor het Volk, de vereniging die zich sinds kort Koninklijk mocht noemen. Daarna volgden ruim twintig wagens, die een beeld gaven van de Nederlandse c.q. Wal- cherse historie vanaf de Romeinen tot en met de bevrijding en wederopbouw. De wagens waren het product van de buurtverenigingen, maar ook gymnastiek vereniging Achilles, de COAK en het gemeentepersoneel deden mee. Bij het Militair Hospitaal werd de optocht Walcherse boerenwagen, getrokken door een span Zeeuwse trekpaarden. (Zeeuwse Biblio theek, Beeldbank) cherse dorpen, Goes en Vlissingen. De PZC was lovend over de optocht: een schone, kleurige eenheid, boeiend schouw spel, onverbeterbaar, precies zoals een optocht moet zijn, hulde aan de buurtver enigingen. Verder werden vooral de wagens De Middelburgse Lauwerhof en De eerste Trein geroemd. Middelburg kon terugzien op een geslaagde jubileumviering.

de Wete | 2007 | | pagina 31