1e refrein: Oh, oh, wat is de waereld hrööt Het is noe nog mèr ochend en Cit duzelt a in m'n ööt! Oh, oh, wat 'eb ük toch een lol Het kost een 'oop mee centen, mae de beuze is nog vol! Ie wou wè üs wat drienke, ie ao toch zó ün dost Ie hoeng een zaek nae binnen, w? aoles weinig kost. Di zaete ook wat meissen en die droenke van üm mee. Mee twi meissen op z'n knieën halmde'n toen deur üt café: 2e refrein [als 1e refrein] Ie hoeng nae Artis kieke in een taxi mee vol has Di wouwe z'um vange, ze dochte dat ie ün aop van ülder was. Ie hieng ook nae de Cineac en zat op 't voorbalkon Ie was wè bang in 't doenker, maer ie zoeng zö 'ard t'un kon: 3e refrein: Oh, oh, wat is de waereld hrööt Ut is noe nog mae middüg en ut duzelt a in m'n ööt. Oh, oh wat 'eb ük toch een lol Ut kost een 'oop mee centen, mè de beuze is nog vol! En aole mensen keke, ze dochte: "'die is gek!" Di zag ün hröte letters op een eetsalon van Heek. 't Was drie uur in de middüg mè toch aete ze d? waerm En ziengend hoeng ün verder, mee twi daemes an z'n aerm! 4e refrein [als 3e refrein] Ut wier zo'n bitje duuster, de lichten hoen- ge an Ie aot nie in de haoten, ie zag ür hlad niks van. Toen kwam ür ün pülisieman, die zet te'nüm op de bon Ie pakte de diender bie zun aerm en zoeng zo aord 'tun kon: 5e refrein: Oh, oh wat is de waereld hrööt, ut is noe nog maer aevend en ut duzelt a in m'n ööt. Oh, oh, wat eb ük toch een lol, Ut kost een oop mee centen, mae de beuze is nog voll Ie bleef nog uren fêêste, toet diepe in de nacht Toen wier ün mee ün taxi nae d'n ofstee t'rughebrocht Ie keek is in de beuze, die was aordig in de muut: Ie ieltum op zun kop, mè dae kwam toen niks mir uut! Slotrefrein: Oh, oh, wat is de waereld hrööt, Ik bin een dagje uut heweest, wat duuzelt dat in mun ööt. Oh, oh wat aod'ük toch een lol! 't Zamme nie mï overkomme, 'k eb ür noe m'n buuk van vol! Vee re, 1955 Jan D. de Voogd

de Wete | 2007 | | pagina 43