U symbolisch is voor de mogelijkheid die ik, en veel van mijn klasgenoten van het eer ste uur, gekregen heb om me door onder wijs te ontwikkelen, een mogelijkheid die onze ouders in veel gevallen niet gehad hebben. Misschien een reden om een pla quette ter herinnering aan te brengen?" P.A. Rotte schreef ons het volgende. "In het artikel over Dam 61 in Middelburg mis ik, als een van de veertig eerste leer lingen, de vermelding dat het gebouw de wieg vormde van de huidige CSW, toen Christelijke H.B.S. voor Walcheren. Met elk twintig leerlingen in klas 1a (bega ne grond, uiterst links) en 1b (bovenverdie ping, eveneens links) startte daar de school in september 1953 onder directie van de heer H.J. van Alphen, die in mei 2005 overleed. Enkele jaren daarvoor had hij zijn school nog bezocht. In het eerste jaar wisselden de leraren van klas. Vanaf 1954 wisselden de klassen van lokaal, zodat ook de middelste verdieping in gebruik werd genomen. Van de Handelsschool herinner ik mij nog directeur Paap, die met een handvol laat ste leerlingen in het lokaal naast de ingang resideerde. Namen van docenten: de heer Van Alphen, wiskunde en directeur; De Haan, Engels en onderdirecteur; De Jong, geschiedenis; Baas, Nederlands; Rombout, Frans; Esser,godsdienst; Soeting: lichame lijke opvoeding. Jobse was conciërge. Tot september 1957 diende dit gebouw als onderkomen. Daarna betrok men de hou ten noodlokalen aan de Elzenlaan. In 1958 deden twintig leerlingen daar eindexamen." Mevrouw J.J. Geldof-Bal uit Middelburg reageerde als volgt. "In De Wete 36 nr.1 staat een foto met leraren van de handelsdagschool. Voor de derde persoon op de tweede rij naast de heer Tak staat een vraagteken. Deze persoon is de heer Van der Plank. Hij woonde eveneens op de Dam, tegenover de school. Tevens was hij als ouderling verbonden aan de Eglise Wallonne. De heer Van der Plank kwam regelmatig bij mijn ouders op bezoek." Mevrouw M.C. van der Plank uit Nijmegen schreef ons: "In het januarinummer 2007 van De Wete staat een foto van de leraren van de handelsdag- en avondschool. Bij de handelsavondschool was mijn vader leraar handelszaken en boekhouden. Overdag werkte hij als procuratiehouder bij hout handel Alberts, waarvan de balken bij ons voor de deur lagen. We woonden in het laatste niet-verbrande huis op de hoek van de Kuiperspoort en de Dam. Mijn vader staat op de foto naast de heer Tak. Rechts achter hem staat meester Back, die aan de Lange Delft woonde. Op de tweede rij naast hem de heer Bakker, over wie geschreven is in het boek Oorlogsherinne ringen 2005" Melkmannen Op het eerste deel van het verhaal over de Middelburgse melkmannen kwamen veel reacties en aanvullingen binnen, zowel geschreven als in de vorm van illustraties. Omdat in dit nummer deel twee van de melkmannen te lezen is, willen we later aandacht besteden aan alle reacties op het complete artikel van W. Janse. Daarvan maakt de redactie een samenvat ting die in het julinummer van 2007 gepu bliceerd wordt.

de Wete | 2007 | | pagina 47