/G Activiteiten 3a, M Jaarvergadering De jaarvergadering op woensdagavond 25 april a.s. (aanvang 20.00 uur) was al eer der aangekondigd. De agenda treft u in het hart van deze Wete aan. Anders dan gebruikelijk zal het huishoude lijk gedeelte echter pas na de pauze plaatsvinden. Vóór de pauze zal Carolien van der Star uit Amsterdam, restaurator sculpturen in steen, steenachtige materialen en gips, en docent opleiding C/R Studio Steen aan de Hogeschool Antwerpen, een lezing houden over de geschiedenis van de zeven vroeg- zestiende-eeuwse stadhuisbeelden van Veere en de restauratie ervan. De zeven stadhuisbeelden bevinden zich tegenwoordig in het museum De Schotse Huizen te Veere en staan daar opgesteld tegen de wanden van de grote zaal op de begane grond. In 1932/'33 zijn de beelden, die in slechte staat verkeerden, van de gevel van het stadhuis gehaald en vervangen door beel den van de hand van L.O. Wenckebach. De stadhuisbeelden van Veere zijn veel beter bewaard gebleven dan hun tegen hangers in Middelburg, gemaakt door dezelfde beeldhouwer, Michiel Ywyns. Voor Veere is slechts een drietal ingrepen be kend: in 1587 ("gerepareerd"), in de eerste helft van de achttiende eeuw (op te maken uit de verschillen, te zien op prenten uit 1696 en 1753) en in 1885/'86 ("een ingrij pende restauratie"). Bovendien vormen de stadhuisbeelden van Veere een serie die in haar geheel bewaard is gebleven. Maar ook de Veerse beelden hebben van zelfsprekend veel geleden. Er zijn gaten gevallen in de steen, die later zijn opge vuld. Het oppervlak heeft op verschillende plaatsen ernstige verwering ondergaan. Handen, onderarmen en onderbenen van enkele beelden zijn op een bepaald tijdstip vervangen, terwijl ook op een aantal plaat sen opvullingen in gips en/of mortel zijn te constateren. De zeven sculpturen zullen gerestaureerd moeten worden, liefst zo snel mogelijk, aldus mevrouw Van der Star. Woensdag 25 april 2007, aula Zeeuw se Bibliotheek te Middelburg, aanvang 20.00 uur. Dorpswandeling Biggekerke Op woensdagavond 20 juni gaan we voor de traditionele HKW-dorpswandeling naar Biggekerke. De wandeling zal onder leiding staan van mevrouw M. de Wolf en/of de heer H.J. Vader. Woensdag 20 juni 2007, aanvang 19.00 uur, verzamelen parkeerterrein aan de Schuitvlotstraat (vlak bij de dorpskerk) te Biggekerke. Noteert u alvast? Zaterdag 29 september 2007 Deze dag vindt weer de jaarlijkse buiten- heemse excursie plaats. Het doel van de reis zal zijn Den Haag. Meer informatie hierover vindt u in De Wete van juli a.s.

de Wete | 2007 | | pagina 53