Melkmannen De Middelburgse melkhandel 1900-2000, deel 2 Het nieuwe pand aan de Walensingel De uitvoering van de bouw van de nieuwe melkfabriek was het eerste werk van het verjongde bestuur. Op 17 november 1964 werd de eerste steen gelegd door voorzit ter J. Ludikhuize, in tegenwoordigheid van de pers en vele genodigden. Op 29 juni 1965 werd het nieuwe pand geopend door de burgemeester. Aansluitend was er een receptie in de bovenfoyer van de schouw burg met toespraken en goede wensen van zakenrelaties, gemeentebestuur, de bouwwereld enzovoort. Tevens was er de mogelijkheid tot bezichtiging van de nieu we melkfabriek. Na vele besprekingsrondes werd er vervol gens een gezamenlijke grossierderij opge richt door de inkoopvereniging van Vlissin- gen, 'Walcheren' en de 'Samenwerking', bedoeld voor de afzet van alle bijproducten op Walcheren voor melkhandel en dorps winkels. De naam van deze grossierderij werd 'De Top'. Elke vereniging was door twee personen vertegenwoordigd in het bestuur, plus directeur Zee namens de 'Walcheren' als onpartijdig voorzitter en directeur Lampert als supervisor. Melkman P. Koole van de Oude Koudekerkse- weg, deelnemer aan de optocht op 6 juni 1962, M-dag in Middelburg. De tweede voorzitter, J. de Groot, werd opgevolgd door W. Janse. De Groot werd zelf vertegenwoordiger/chauffeur op de bestelauto van 'De Top'. De eerste vier jaren gingen aardig, later werd het moeizaam. De 'Samenwerking' nam het hele bedrijf - alleen dus - in 1969 over. Eerst was nog geprobeerd om alle dorpsslijters bij elkaar aan te sluiten, maar dat was niet gelukt. In 1965 werden de bestuursleden J. Looise

de Wete | 2007 | | pagina 5