De Wete weet het Laat het De Wete weten In 'Wien is dat noe?' in de vorige uitgave van De Wete vroeg K. Flipse naar de naam van een boerin en een meisje in Walcherse klederdracht die op een an sichtkaart in zijn collectie staan afgebeeld. Er kwamen reacties binnen die elkaar bevestigen. Mevrouw Vader uit Middelburg, zelf inmid dels 83 jaar, vertelde ons dat de afgebeel de boerin haar grootmoeder Jacomina Ize- boud-de Buck is. Zij is geboren in 1862 en overleden in 1932. Ria Roose-van Noppen uit Koudekerke schreef een briefje waarin ze meer onthult over deze oude foto. In haar verzameling ansichtkaarten zit deze foto ook. Op de achterzijde heeft haar man ooit de aante kening gemaakt: "Rechts Mientje (Brou- wer)-Grims, 66 jaar in 1973. Links Jikke- mien lzeboud-de Buck." Mevrouw Roose vermoedt dat de foto is gemaakt op het hof van Pieter Verhage te Koudekerke. Mevrouw Roose: "Mientje Grims - haar meisjesnaam voor de duidelijkheid - heb ik zelf nog gekend. Haar kinderen en veel inwoners van Koudekerke, ouder dan ikzelf (ik ben van 1945), zullen haar nog goed herkennen en herinneren. Jikkemien lze boud-de Buck, daar kan ik niets aan toe voegen." De plaats is dus de boerderij van Pieter Verhage, op de hoek van de Weststraat en de Schuttestraat in Koudekerke. Gelukkig is er nog voldoende kennis aanwezig over de juistheid van de plaats bij de nazaten van de familie Verhage. Er staat trouwens een afbeelding van deze boerderij in het boekje Ons dorp Koude kerke 1930-1960, op bladzijde 77. De identiteit van de fotogenieke vrouw en kind in hoerendracht uit de jaren rond 1915 is hiermee aan vraagsteller en lezers bekend geworden. Jacomina lzeboud-de Buck en Mientje Grims, ca. 1915. (Coll. K. Flipse) Wir is dat noe? Floor Montenarie stuurde ons een kaart en in een begeleidende brief stelde hij de vol gende vraag: "Bijgaande kaart kwam ik tegen in een verzameling ansichtkaarten van Middelburg die kortgeleden in mijn bezit kwam. Ik vermoed daarom dat het een kaart van Middelburg is, maar een ver melding van wat de kaart voorstelt ont breekt. Hij is niet verzonden geweest en is

de Wete | 2007 | | pagina 44